nasze media Najnowszy numer MGN 12/2023
dodane 25.03.2008 16:41

Poprawić oceny

W drugim semestrze moje oceny bardzo się pogorszyły. Nie radzę sobie z matematyką, angielskim, z innymi też nie lepeij. Rodzice żądają pieknych ocen, a ja zbieram tróje. Co robić? IV- klasistka

Dopiero w tym roku zaczęłaś mieć oceny. Na początku jeszcze zbyt wiele od Was nie wymagano, by Was jakoś ośmielić, a teraz skończyły się żarty.
Pracuję w szkole i znam ten problem. Wielu czwartoklasistów zupełnie nie potrafi się uczyć.
Podaję sposoby:
1. Nie histeryzowac, wierzyć w siebie, nie wolno mówić, że nie dasz rady, bo dasz. Przed Tobą wiele lat nauki, to dopiero delikatny początek.
2. Na lekcjach należy bardzo, bardzo uważać. Dużo się zgłaszać, zgłaszać się do różnych prac i solidnie je wykonywać.
3. Po powrocie ze szkoły najlepiej wysypać wszystko z plecaka i powoli układać, otwierając każdy zeszyt. Przeczytać uważnie notatki z lekcji. Jeśli jest zadanie pisemne, odrobić. Jesli nie ma, to tylko przeczytać z zeszytu, zrozumieć, potem poszukać tego materiału w książce.
4. Po jakiejś chwili przerwy należy pakować się na jutro, ale znowu otwierać zeszyty, czytać notatki, sprawdzić, czy zadanie odrobione, przeczytać odpowiedni rodział z podręcznika.
5. Ograniczyć oglądanie telewizji. Zamiast tego czytać sporo książek.
6. W księgarniach są testy nawet dla czwarytch klas, warto już ćwiczyć ich rozwiązywanie- to jest polski, matematyka, historia.
7. Opowiedz rodzicom o kłopotach, może porozmawiają z nauczycielami, dostaniesz jakieś terminy do zaliczenia braków.
8. Z angielskiego nie wystarczy być na lekcjach, nie wystarczy nawet chodzić na inny kurs. Do każdej lekcji trzeba się przygotować, opanować słówka.
9. Jeśli czegoś nie umiesz z matematyki, to zaraz zrobią się zaległości, bo poszczególne działy są ze sobą powiązane. Jeśli czegoś nie rozumiesz, nie umiesz, to wpadniesz też w innym dziale. Nie pozwól sobie na braki.
10. W IV klasie nie ma dużo nauki. Albo sama się weźmiesz do pracy, albo ktoś z rodziców z Tobą siądzie, albo rodzice załatwią Ci kilka lekcji z kimś starszym. Chyba, że jakaś mądra i zdolna koleżanka potrafi Ci wyjaśnić materiał.
11. Nie musisz mieć samych celujących i piatek. Ale solidna praca musi dać efekty. Opowiedzo o tych kłopotach rodzicom i bierz się do pracy według punktów, które Ci podałam.Więcej listów:


zadaj pytanie...


« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..