nasze media MGN 12/2020
dodane 11.03.2008 16:05

Przyznać sie do winy

Niedługo zebranie w szkole. Narozrabialem i mam takie sobie oceny. Bardzo się boję. Mam plany odebrania życia, bo ta depresja mnie niedługo wykończy. Przyznać się jeszcze bardziej się boję. Co mam robić? Desperat

Trzeba by być kompletnym głuptasem, aby z powodu ocen i szkoły popełniać samobójstwo.
Życie to nie jest byle co, by z każdego powodu rezygnować z niego. W życiu czeka Cię bardzo dużo problemów, niektóre gorsze od ocen w szkole. Brakuje Ci dwóch cech- odwagi, konsekwencji.
Jeśli ktoś przestaje pracować, przestaje rodziców informować o ocenach i uwagach, to jakby sobie wykopywał dołek, w którym się zapada. A warto pomyśleć o konsekwencjach.
Czas na rady;
1. Nabierasz oddechu, jednym tchem mówisz rodzicom prawdę! To jest najlepsze rozwiązanie. Mówisz od razu, że bardzo się boisz....
2. Mówisz temu z rodziców, którego mniej się boisz. Na ogół jest to mama. Znajdź odpowiedni moment, może zrób mamie herbatę, może przed wywiadówką zmień się, posprzątaj, zrób jakąś niespodziankę, a potem się przyznaj i od razu obiecaj poprawę.
3. Idź do szkolnego pedagoga i powiedz, jak bardzo się boisz i że nie potrafisz się przyznać i masz bardzo złe myśli. Może szkolny pedagog zaraz po wywiadówce zaprosi mamę na rozmowę i da kilka wskazówek, uspokoi nerwy rodziców. .


Więcej listów:


zadaj pytanie...
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  kawa
 • 3
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 4
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 5
  kociaczek

Najwyżej docenione