nasze media Mały Gość 06/2024
dodane 19.02.2008 16:14

Oceny z kartkówek

Uczę się solidnie do klasówek i kartkówek, a rzadko dostaję więcej niż dostateczny. Czy mogę to zmienić? Zmartwiona

Jest kilka możliwości:
1. Osoby mało zdolne mają problem ze zrozumieniem tematów. Uczą się często na pamięć, bez zrozumienia, a pytania są różnie sformułowane i potem nie radzą sobie. Takie osoby nauczą się teorii, ale nie potrafią samodzielnie myśleć, zastosować jakiejś teorii do nowych sytuacji, szczególnie nietypowych.

2. Pomyśl, czy tak się dzieje ze wszystkich przedmiotów, czy tylko z niektórych. Przeanalizuj sytuację, bo może jesteś bardzo ukierunkowana- ścisłowiec lub humanistka.

3. Może masz zły system uczenia. Najważniejsze, by nie wykuć, tylko zrozumieć i to dogłębnie. Warto spotkać się lub chociaż pogadać z koleżanką mającą dobre oceny, może ona powie, co Ty robisz źle. Zapytaj, jak ona się uczy i porównaj Wasze metody, pogadaj z nią na ten temat.

4. Przemyśl, czy jesteś odpowiednio wypoczęta, gdy zabierasz się do nauki, czy się wysypiasz, czy nie tracisz czasu na niepotrzebne drobiazgi.

5. Są osoby, które ucząc się, muszą sobie robić notatki. Inne wolą czytać na głos, inne tylko w myślach czytają.

6. Najlepiej zawsze po lekacjach wysypać z plecaka zeszyty i każdy przejrzeć, przeczytać notatki z lekcji. Od razu zrobić zadania pisemne, od razu przeczytać tę lekcję z podręcznika. A potem przed klasówką ten materiał już jakby częściowo był w głowie. Mózg pracuje podobnie jak komputer- trzeba coś w niego wpisać, by to potem odzyskać.

7. Może źle rozumiesz wymagania nauczycieli. Wykorzystując maile i gadu oraz SMS-y tak łatwo się kontaktować z rówieśnikami i zadawać konkretne pytania na temat sprawdzianów, zadań, powtórek....

8. Najważniejsza sprawa to obecność na lekcjach i uważne słuchanie, a najlepiej zgłaszanie się. Bo nauczyciel wymaga tego, czego uczy, co tłumaczy. Gdy kogoś nie ma na lekcji, to nie wystarczy przepisać. Trzeba to zrozumieć, jakby przetrawić!!!!!Kto się dużo zgłasza na lekcji, ten o wiele lepiej rozumie temat.Więcej listów:


zadaj pytanie...
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..