nasze media MGN 10/2020
dodane 12.02.2008 13:53

Pokonać nieśmiałość

Jestem bardzo nieśmiała. Swobodnie rozmawiam tylko z dobrymi koleżankami. Ale gdy są obcy, a już szczególnie chłopcy, to tracę głowę. Będą łączyć szkoły, klasy i bardzo się tego obawiam. Jak rozmawiać i o czym? Nastolatka

1. Pokonasz nieśmiałość, jeśli przestaniesz o sobie myśleć, przestaniesz się zastanawiać, co inni o Tobie myślą. To nie ma sensu. Ty musisz czuć swoją wartość.
2. Zarozumialstwo i pycha to grzechy. Ale człowiek musi czuć, że jest jedyny i niepowtarzalny. Że Pan Bóg go bardzo mocno kocha takim, jakim jest. Że Pan Bóg dał w prezencie życie, a z nim różne zadania do wykonania. Jeśli się o tym pamięta, to nie można się martwić, nie trzeba być spiętym, tylko powinno się być bez przewry w dobrym humorze!
3. Każda normalna dziewczyna, jeśli nie jest wychowana wśród braci, to odczuwa nieśmiałość w stosunku do kolegów. Wielu chłopaków nie potrafi rozmawiać z dziewczynami. To też normalne. Trzeba starać sie tym nie przejmować.
4. Jeśli Ci zależy na rozmowach z kolegami, to zacznij ich trochę obserwować. Posłuchaj, co Twoich kolegów interesuje, o czym rozmawiają. W każdej klasie są inne zwyczaje. Pracuję w szkolnictwie i wiem. Są chłopcy pochłonięci grami komputerowymi, inni z kolei sportem, inni wysiadują tylko na ławkach przed blokami i koszmarnie się nudzą, a inni grają w różne gry fabularne. Na ogół lubią wf i informatykę. Można im pokazać, ze też się na tym znasz , a może chciałabyś się znać i prosisz o radę, a może chcesz o grach, o piłce, o czymś pogadać, dowiedzieć się, coś pożyczyć.
5. Chłopcy to zwyczjni nastoletni uczniowie. Można ich pytać o lekcje, można zaproponować pożyczenie zeszytu, a może prosić o zeszyt, można coć pożyczyć, jeśli on zapomniał i absolutnie nie trzeba rozmów traktować jako początku chodzenia.
6. Chłopcy nie lubią być wyśmiewani przez kolegów, są bardzo ambitni, boją się ośmieszenia. Są klasy, gdzie dziewczyny i chłopcy raczej nie rozmawiają. Ale nagle przychodzi taki moment, że pierwsi odważni zaczną coś mówić, potem reszta dołacza. Dobrym momentem jest wiosna, gdy można
wspólnie zagrać w piłkę, nawet w nożną, w siatkówkę....
7. Rozmów nie można prowadzić na siłę. Tego się nie da zaplanować. To musi wypłynąć z natury człowieka, z samej chęci podzielenia się informacją, z chęci zadania pytania, odezwania się na jakiś temat.
8. Uwaga- są chłopcy, którym bardzo podobają się nieśmiałe, delikatne i wrażliwe dziewczyny. Oni lubią grać kogoś silnego i takie pyskate oraz energiczne dziewczyny trochę ich przytłaczają. Ale nie zawsze i nie wszystkich.
9. Nie martw się niczym na zapas. Życie poradzi sobie z Twoją nieśmiałością, ona będzie powoli zanikać.Więcej listów:


zadaj pytanie...« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  kawa
 • 3
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 4
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 5
  kociaczek

Najwyżej docenione