nasze media MGN 07/2024
dodane 17.01.2008 14:05

Liceum czy technikum?

Mam wysoką średnią, biorę udział w zbyt dużej ilości olimpiad. Chociaż się już specjalnie nie przygotowuję, zaszłam daleko. Teraz się boję, że się zbłaźnię, co robić? Chciałam iść do technikum, ale mam wątpliwości. Nie potrafię wybierać... Gimnazjalistka, kl. III

Krótko moje zdanie, które możesz tylko przeczytac i podjąć zupełnie inne decyzje.
1. Jestem zdecydowanie przeciwna technikum w Twoim przypadku. Pracuję w szkolnictwie 30 lat i tyle razy widziałam uczniów, którzy niepotrzebnie szli do technikum! Technika sa głównie dla tych, którzy nie chcą iść na studia lub mają jasno określone zdolności i zainteresowania.
2. Dałaś się "wpuścić" w te olimpiady. Teraz ucz tylko do tego, co Cię interesuje, natmiast na te olimpiady, które Cię drażnią, idź wyluzowana.
3. Każdy myślący człowiek ma problemy z wyborami. Tylko głuptas jest z siebie zawsze zadowolony i przekonany, że robi dobrze.
4. Wybierz takie liceum, na które masz ochotę. Klasy ścisłe z fizyką mają często bardzo dobry skład, a mądra klasa ciągnie w górę. Jest stara zasada, że zespół klasowy ciągnie nas w górę lub w dół. O wiele lepiej mieć wyzwania w górę. W dobrym liceum i w dobrej klasie może być jakiś talent matematyczno- fizyczny, dobrze poznać takie osoby.Wśród koleżanek zajętych modą i kolegami trudno poświęcić się własnemu rozwojowi.
5. Poprzeczkę stawiaj sobie wysoko, jeśli chodzi o naukę. Masz dobre wyniki, licea będą dla Ciebie otwarte, to są szkoły dla przyszłych studentów studiów dziennych, gdzie jeszcze można dostać stypendia za wyniki, gdzie nie trzeba płacić.
To jest moje zdanie, przedyskutuj je z rodziną.Więcej listów:


zadaj pytanie...

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..