nasze media Najnowszy numer MGN 06/2023
dodane 20.11.2007 13:36

Obawy przd wycieczką

Zbliża się kilkudniowa wycieczka klasowa. Dziewczyny mają jakieś tajemnice, milkną na mój widok, szepczą coś. Już mi się płakać chce, bo nie wiem, z kim będę w pokoju. Mogą do mnie nie odzywać. Cieszę się na góry, ale to przykre! Gimnazjalistka

Zawsze mówiłam, że lepiej jest z chłopakami, którzy się szybko pobiją, a potem spokój, zgoda. Dziewczyny uprawiają nawet znęcanie psychczne, bardzo, bardzo dokuczają, te złośliwości bywają straszne! No i tak stało się w Twojej klasie. To nie takie rzadkie, niestety.
Różne rady:
1. Pomyśl, czy jedna z nich jest na tyle w porządku, by z nią pogadać. Zapytaj jej w osobnej rozmowie, czy maja coś przeciwko Tobie. Może trzeba coś wyjaśnić...
2. Przemyśl, czy nie okazujesz im, że one są głupie, że zajmują się bzdurami. Ja wiem, że głupota koleżanek bywa porażająca, ale trzeba też w nich dostrzec również dobre strony!
3. Jeśli one poglębiają sprawy tajemnic, to udawaj zadowoloną i nawiąż kontakt z kolegami. Mają prostszą psychikę.
4. Zastanów się, co dziewczyny szykują. Możliwe, że to sprawa pokojów. Na wszelki wypadek przygotuj sobie coś do czytania, a poza tym pamiętaj, że jakkolwiek podzielą pokoje, to można w nich tylko spac, a czas spędzać w całym domu, z różnymi osobami.
6. Jest taka stara zasada, że co nas nie złamie, to nas wzmocni. Postanów sobie bardzo mocno, że nie dasz się złamać. W życiu spotka Cię wiele trudności i ciężkich problemów. Twoje koleżanki nieświadomie dają Ci odporność już teraz. Nie daj się złamać, wytrzymasz!!!!!! To, co one robią,
to nawet nie jest perfidia, bo one do końca nie rozumieją, że tak krzywdzą.
7. Pomyśl, która rządzi w klasie. Spróbuj z nią normalnie pogadać, zapytać, co do Ciebie mają, a może zapytaj, czy już myślały o pokojach.
8. Jeśli chcesz wejść w grupę, to należy obłaskawić nasilniejszą psychicznie albo najsłabszą.
9. A może podejdź do wychowawczyni, by nikt tego nie widział i powiedz, że masz ostatnio problemy z koleżankami, ignorują Cię, obawiasz się podziału na pokoje.
10. A może już szukaj dziewczyn z innej klasy, z którymi spędzisz tę wycieczkę. Jeśli tak zrobisz, to nie pokazuj, że jest afera, nie skarż się, bo doniosą. Raczej próbuj wykorzystać wycieczkę, by jakoś lekko nawiązać kontakt z dziewczynami.
Pamiętaj, że tysiące dziewczyn na świecie przezywają podobne problemy i jakoś sobie radzą. Dasz radę, nie poddaj się.

Więcej listów:


zadaj pytanie...

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..