nasze media Najnowszy numer MGN 06/2023
dodane 08.11.2007 19:10

Konflikty między koleżankami

W mojej klasie jest tylko 6 dziewczyn. Niestety, wciąż wybuchają konflikty. Źle się czuję w mojej klasie! 12-latka

Wchodzisz w wiek, gdy przyjaźń staje się bardzo, bardzo ważna. Niestety, jest to też wiek, gdy dziewczyny zaczynają się tak bardzo ranić, dokuczać sobie.
6 dziewczyn to mało. Staraj się jednak jakoś dogadywać z dziewczynami, bądź dla nich miła, ale przyjaciółki szukaj poza klasą albo czekaj, aż będziesz w gimnazjum. Tam są na ogół bardzo duże klasy, więc znajdziesz chociaż jedną bliższą sercu koleżankę.
Ale nie podchodź do przyjaźni tak bardzo dziecinnie. Przyjaciółka to nie jest osoba, która należy tylko do Ciebie, która nie może z innymi rozmawiać, ktorej mówisz same tajemnice. To nie tak.
Przyjaciółka to osoba, ktorą lubimy z jej wadami, a ona nas też lubi takimi, jacy jesteśmy. Przyjaciółka ma prawo nam nagadać, powinna być szczera, ale wcale nie musimy z nią cały czas przebywać.
Jeśli jest Was 6 dziewczyn, to w miarę starajcie się być zgraną paczką. Przede wszystkim dużo się śmiejcie, wymieniajcie się różnymi informacjami, ploteczkami, uczcie się być życzliwe, serdeczne.
Nie odsuwaj się, nie czekaj, aż ktoś Cię zaprosi. Ty się wpychaj, a jeśli coś na Ciebie gadają, to udawaj, że tego nie widzisz, nie słyszysz, a może obracaj w żart. Najpierw będzie Ciężko ,a potem Cię zaakceptują. Nie staraj sie rządzić, ale bądź w miarę wesoła i miła.
Staraj sie jakoś znaleźć miejsce dla siebie w tej klasie. Wiem, jak to bardzo uprzykrza życie. jeśli nic się nie da zrobić, to czekaj na gimnazjum, a przyjaciółki szukaj poza klasą.Więcej listów:


zadaj pytanie...


« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..