nasze media Najnowszy numer MGN 03/2024
dodane 21.08.2007 12:21

Jak zdobyć szacunek?

Idę do najlepszego w okolicy gimnazjum. Jak się zachowywać, by być szanowanym? Czy w takiej szkole mogą być chuligani? Gimnazjlaista

Z całym przekonaniem szanuj sam siebie. Nie miej w miarę możliwości żadnych kompleksów. Jeśli będziesz pewny siebie, jeśli będziesz uśmiechnięty, będziesz podchodził do nowych osób, przedstawiał się, zagadywał, od początku pytał o numery gadu- to będą Cię szanować.
Dobrym sposobem będzie zaproszenie kilku osób do siebie albo umówienie się na lody w pierwszych dniach nauki.
Nie wstydź się dziewczyn, podchodź, przedstawiaj się, pytaj o imiona, skąd są, z jakich szkół, miejscowości. Gdyby ktoś się śmiał, to śmiej się z nim. No i pokaż się na lekcjach- przygotowany, śmiały, zgłaszajacy się, potem chętny do pomocy. Ale nie bądź takim kolegą, który tylko daje ściągać. Miej zasady, oferuj pomoc, tłumaczenie po lekacjach, przed lekcjami.
Szybko weź od innych numery gadu i komórek, pisz, ustalaj coś, przekazuj wyniki zadań, konsultuj.

W każdym gimnazjum mogą być chuligani. To osoby z rejonu, które szkoła musi przyjąć, a inne gimnazjum ich nie weźmie. Lecz w dobrych gimnazjach łobuzy muszą być w miarę cicho, bo nie robią wrażenia, nikt nie podziwia ich wyskoków. Pamiętaj, że to są często osoby, które pochodzą ze złych rodzin, te dzieci byywają pozbawione pomocy i dobrych warunków. One chcą, by ktoś je zauważył. Dlatego się źle zachowują, bo inaczej nie potrafią zaistnieć. Nie oceniaj ich. A może któremuś będziesz mógł w czymś pomóc? Nie gardź nimi i nie bój się ich, oni mają swoją godność, marzenia, wrażliwość. Wiele z nich ma za sobą bardzo ciężkie przejścia rodzinne i zazdroszczą innym, bywają agresywne, bo uważają, że to niesprawiedliwe, że im życie na samym starcie dało tak w kość.
Wejdź z podniesioną głową, nie bój się, dużo się śmiej, udawaj odważnego, a potem stań sie taki


Więcej listów:


zadaj pytanie...

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..