nasze media Najnowszy numer MGN 12/2022
dodane 21.08.2007 11:41

Nie lubię w-f-u!

Nienawidzę w-f-u. Boję się skoków przez kozła i skrzynię. Na szczeście boli mnie kolano. Może będę miała zwolnienie. Martwię się, czy Bóg rozumie moje lęki, czy mogę lekko oszukac lekarza i twierdzić, ze bardzo mnie boli? Zmartwiona

Pan Bóg z całą pewnością rozumie Twój lęk przed przedmiotem. On wie o tym więcej od Ciebie, rozumie lepiej niż mama i lekarz.
Tu chodzi o Twój charakter, o Twoją przyszłość. Teraz boisz się skoków i z tego powodu chcesz całkowitego zwolnienia. Przecież te skoki zdarzają się tylko kilka razy w roku! Najlepiej byłoby powiedzieć nauczycielowi, że panicznie boisz się tych ćwiczeń. Jeśli zawsze masz strój, nauczyciel widzi, że poważnie traktujesz przedmiot, jeśli zawsze ćwiczysz, to taką fobię skoków z pewnością uzna!
Teraz chcesz uciec przed tym problemem. A co zrobisz, jeśli w najbliższych latach spotkasz
jakiegoś nauczyciela, którego będziesz się bała, lekcji nie rozumiała? Wtedy zwolnienia nie załatwisz. To jak wizyta u dnetysty- boimy się, ale trzeba się przemóc.

Ocena z w-f to nie jest ocena za umiejętności. Liczy sie Twoje podejście do przedmiotu, wykonywanie poleceń, dyscyplina, przynoszenie stroju. Jeśli będziesz biegła do skrzyni lub kozła, a w ostatniej chwili wyhamujesz, to przecież nauczyciel nic złego Ci nie zrobi. Jeśli inni będą się śmiać, to śmiej się z nimi. Mów wesoło, że masz fobię skokową. Ale od pierwszej lekcji w tym roku bądź aktywna, bądź w miarę dobra w innych ćwiczeniach na tym przedmiocie.

O tym lęku możesz powiedzieć mamie, która może od razu na pierwszej wywiadówce powiedzieć o tym nauczycielowi,
Decyzja należy do Ciebie, ale z kłamstwem nie będziesz się dobrze czuła.Więcej listów:


zadaj pytanie...

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione