nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2018
dodane 08.05.2007 16:20

Bijąca koleżanka

Nasza koleżanka bije nas za to, że jesteśmy lepsi. Teraz zakochała się w jednym koledze i jego też bije. On się jej nawet boi! Zmartwione koleżanki

Siłą swojej psychiki, siłą osobowości musiscie ją tego paskudnego zwyczaju oduczyć. Ważne, byście nie piszczały, nie śmiały się, nie wrzeszczały, nie pouczały, tylko z bardzo poważną miną i eleganckim językiem prosiły, by przestała! To są niezwykle ważne drobiazgi. Poważnie i elegancko powiedzcie, że koniec z prymitywnym i dziecinnym zachowaniem. Nie zgadzacie sie na żadne bicie i koniec. Jednocześnie podpowiedzcie jej, że ten chłopak jest przerażony takim zachowaniem. Ona tylko siebie pogrążą i jeśli się nie opanuje, to będzie tylko traciła. Tłumaczcie jej po koleżeńsku, bez wymądrzania się!
Tym biciem i dziecinnym zachowaniem ona tłumi swoje kompleksy. Weźcie ją na szczerą rozmowę. Ale jednocześnie nie pouczajcie jej, nie wywyższajcie się. Myślę, że ona ma złe wzorce, nie potrafi wyrazić swoich uczuć, ma kłopoty z wysławianiem się i wszelkie emocje pokazuje biciem. Pewnie myśli, że innych to śmieszy i cieszy.
Wniosek- zachujcie się odważnie, rozważnie, spokjnie i zedcydowanie.
Możecie powiedzieć wychowawczymi, że przydałaby się lekcja wychowawcza na temat porozumiewnaia.


Więcej listów:


zadaj pytanie...

« 1 »
oceń artykuł

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 22.06.2018
  łączna liczba komentarzy: 4
 • 2
  wojas004
  ostatnia aktywność: 23.06.2018
  łączna liczba komentarzy: 95
 • 3
  Slotkakotka
  ostatnia aktywność: 06.03.2018
  łączna liczba komentarzy: 1
 • 5
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2