nasze media Mały Gość 04/2024
dodane 30.04.2007 07:26

Poprawić oceny

Na półrocze miałam prawie same czwórki. Zaczęłam poprawiać oceny, ale to wciąż za mało. Muszę mieć średnią 4,75, gdyż marzę o renomowanym gimnazjum. Czy zna pani jakieś sposoby oprócz intensywnej nauki, bo to robię? Szóstoklasistka

Wiadomo, że najważniejsza jest nauka. Uczniowie znają zasady oceniania i wiedzą, co trzeba zrobić, by dostać celujący z łatwiEjszych przedmiotów, co poprawia średnią. Np śpiewają w chórze, idą na zawody sportowe i mają przez to lepsze oceny końcowe. Czasami można zrobić coś ponad program i w ten sposób poprawić ocenę. Już dobrze wiesz, co który nauczyciel lubi. Jeśli tak bardzo Ci zależy, to podejdź do niektórych nauczycieli i jasno przedstaw sprawę, że tak bardzo Ci zależy i bardzo chcesz ocenę poprawić i pytasz, co możesz zrobić. To może być jakaś plansza do gabinetu, to może być opracowanie jakiegoś tematu, przygotowanie ciekawego wystąpienia, opracowanie scenariusza jakiejś inscenizacji, przygotowanie gazetki, referatu. Pytaj, czy są ogłoszenia o konkursach, bo możesz przygotowac ciekawą pracę.
Ty wiesz, któremu nauczycielowi można pojęczeć i wybłagać, a którego lepiej nie męczyć. Sprawa jest ważna, nauczyciele w wiekszości życzliwi, więc próbuj.Więcej listów:


zadaj pytanie...
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..