nasze media MGN 10/2020
dodane 20.04.2007 17:46

Strach przed egzaminem

Bardzo się boję egzaminów, bo czuję dużo braków. Wcześniej się tym nie przejmowałam, ale obawiam się, że teraz to śnić mi się będzie każdej nocy. Czy jest jakiś spobób na tego typu stres? Jak podejść do egzaminu? Gimnazjalistka

Lekki stres jest budujący, bo podnosi poziom adrenaliny w organizmie i przez to łatwiej się pisze, mózg lepiej pracuje. Przejrzyj sobie w Internecie kilka testów, zarówno humanistycznych, jak i przyrodniczych. Wpisz w google hasło i poćwicz. Niech przynajmniej weekend będzie pracowity!
Nie znam szczegółów testu matematycznego, ale humanistyczny nie wymaga wiedzy, tylko myślenia. Trzeba spokojnie przeczytać tekst i odpowiedzieć na pytania. Krótkie polecenia też są łatwe, najwyżej rozprawka może być trudniejsza. Rozwiązuj powoli, jak nie umiesz, to przechodź szybko do następnego zadania. Potem wracaj do tego, czego nie wiedziałaś. Pisz do samego końca, jeśli zrobisz wcześniej, to sprawdzaj. Bardzo ważne jest spokojne i uważne czytanie poleceń.Odpowiedzi są często w samych tekstach.
Dzień przed egzaminem nie ograniczaj słodyczy, bo to uspokaja, zjedz czekoladę, orzechy, przed snem zapewnij sobie ruch, by się dobrze wyspać.
Od piątku do poniedziałku możesz zrobić iele testów, wszęzie w Internecie je znajdziesz., nawet jeśli z naszej strony klikniesz w wyniki testu szóstoklasistów, to są linki do testów gimnazjalnych. Do pracy, a potem proś Ducha Świętego o pomoc.Więcej listów:


zadaj pytanie...


« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  kawa
 • 3
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 4
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 5
  kociaczek

Najwyżej docenione