nasze media Najnowszy numer MGN 07/2021
dodane 27.03.2007 16:46

Konkursowe plany

Mama uważa, że do końca gimnazjum mam być świetna z wszystkiego. Tato popiera, by już się specjalizować. Chcę się skupić na biologii, chemi, fizyce. Wystartować w konkursach, zostać laureatką i być zwolnioną z egzaminów! Gimnazjalistka

Uważaj, bo te konkursy są bardzo trudne, propagują naukę pamięciową. Musisz bardzo dokładnie znać zasady i zakres materiału. Nie zakładaj z góry, że będziesz laureatką, lecz- jak Małysz- wierz mocno, że to da się zrobić. Konkursy, jak skoki- wymagają też odrobiny szczęścia.

Ale jeśli będziesz tak mocno ćwiczyć do konkursów, to masz szansę na celujący z tych przedmiotów, to i tak będzie dużo punktów ze świadectwa, a test humanistyczny wymaga głównie myślenia i kojarzenia. On jest dobry dla miłośników przedmiotów ścisłych. Gorzej, gdy ktoś jest uzdolniony humanistycznie.
Główna zasada jest taka: uczę się solidnie, uczę się, ile mogę, nie lekceważe, ale nie robię z nauki bożka, który przytłumia całe życie. Wyczucie granicy jest czasami trudne. Nie namawiam do lekceważenia innych przedmiotów, ale z drugiej strony bardzo ważne jest rozwijanie swoich zainteresowań i zdolności. To się bardziej przyda. Zresztą, wtedy nauka staje się przygodą. Matematyki i tak nie możesz lekceważyć, bo wraca na maturę, języki są bardzo ważne zawsze i wszędzie.Więcej listów:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione