nasze media MGN 06/2021
dodane 01.03.2007 13:19

Zazdrość

Jestem zdolna, bardzo dużo czytam, mam najlepsze oceny w klasie. Podejrzewam, że inni mi zazdroszczą. Moje przyjaciółki chyba o mnie plotkują. Same na siebie wciąż donoszą. Co z tym zrobić? Zdolna 10- latka

Dziesięcioletnie dziewczynki bywają wredne, zazdrosne, trochę jędzowate. To jednak minie w liceum, niekiedy już w gimnazjum. Nie polecam obrażania i pouczania, karania za plotki. Najlepiej podejść do tego z humorem. Czasami zapytaj wesoło, czy właśnie o Tobie plotkowały. Jeśli Ci któraś doniesie, że inna coś na Ciebie mówiła, to śmiej się z tego i nigdy się nie obraź. Może chłopcy przez to, że się biją, łatwiej kończą konflikty. Dziewczęce plotki, obmawianie , dokuczanie bywają bardzo złośliwe i ranią.
Jeśli więc madra z Ciebie dziewczyna, to pilnuj, byś sama jak najmniej obgadywała, byś czasami łagodziła spory, tłumaczyła jakieś nieporozumienia. Wchodzicie w trudny i piękny wiek. Kłótnie do niego
należą. Ale trzeba umieć przebaczać i godzić się! To dowodzi dojrzałości. Tylko człowiek, który potrafi przebaczyć i roześmiać się szczerze- jest prawdziwie szczęśliwy.
Koleżanki mogą Ci zazdrościć, że jesteś zdolna. Mogą nawet nie rozumieć, że zżera je zazdrość i zaczną szukać Twoich wad. Ty się jednak od nich nie odsuwaj, nie wywyższaj, bądź dobrą koleżanką.


Więcej listów:


zadaj pytanie...« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione