nasze media Najnowszy numer MGN 02/2023
dodane 02.01.2007 13:39

Czarna plama

Czarno widzę przyszłość, bo za rok matura, a ja nie wiem, kim chcę być. Uczę się, a powyżej 3 nie dostanę, chociaz mam wiedzę. Załamauje mnie to! Mimo nieśmiałości marzę o zawodzie aktorki, piosenkarkim pisarki? Co robić? Pesymistka

1. Może trochę korepetycji? Niech mądra osoba popracuje z Toba indywidualnie i powie Ci prawdę.
2. Wizyta w poradni psychologicznej. Poproś o skierowanie szkolnego psychologa lub pedagoga. Powiedz prawdę, że nie masz pojęcia, co z sobą zrobić, że mimo pracy nie ma efektów i co dalej.
3. Jeśli Twoim marzeniem jest aktorstwo i śpiew, to zacznij coś robić w tym kierunku. Zdarza się nawet dosyć często, że aktorem zostaje osoba niesmiała, bo w sumie aktor ukrywa się za jakąś maską.
4. Wiele młodych ludzi przeżywa podobne dylematy. Zrób sobie kilka planów- główny, zapasowy, awaryjny. Przemyśl uważnie przedmioty, które trzeba będzie zdawać. By Ci to nie zamykało drogi. Nawet za rok lub za dwa możesz coś zmienić. Lepeij się dłużej uczyć, a pracować w wymarzonym zawodzie. Możesz wybrać przedmioty humanistyczne na maturę, papiery złożyć na polonistykę, do szkoły aktorskiej i może coś jeszcze. Nie każdy od razu trafia na właściwą drogę- trzeba się natrudzić.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..