nasze media Najnowszy numer MGN 12/2021
dodane 11.12.2006 18:55

Moim zdaniem

Nadchodzą odpowiedzi na list 15- latki, która jest przemęczona zajęciami w szkołach- gimnazjum i muzyczna. Do tego dochodzi język. A jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Oto jeden z listów:

Rok temu też chodziłam na całą masę zajęć dodatkowych. Gry na instrumentach, języki, pływanie, tańce,do tego chór, w dodatku mnóstwo zadań domowych...to naprawdę było wykańczające. Czasem nie mogłam wyrwać się nawet na urodziny koleżanki, nie miałam czasu na spacer z psem albo obejrzenie filmu na wideo. Teraz wiem, że strasznie wtedy przesadzałam, starając się spełnić jednocześnie moje marzenia, ambicje rodziców, krewnych i innych. To naprawdę nie miało sensu!
Nie chodzi o to, że zachęcam was do lenistwa, ale naprawdę od czasu do czasu trzeba dać sobie trochę luzu, mieć wolne dni, hobby i przede wszystkim robić to, co się lubi! Łatwo mówić z pozycji dorosłego, zwłaszcza cioci lub babci, która mówi: "dziecko, dlaczego ty już się nie uczysz francuskiego" albo "dlaczego już nie grasz na gitarze?" Łatwo mówić z pozycji osoby, która tylko patrzy na twoje wyniki, a nie pracuje zamiast ciebie. W tym roku zredukowałam ilość zajęć i bardzo dobrze mi idzie, ponadto mam wolny czas dla siebie. Bo młodość to przecież nie tylko nauka!!!
14-latka« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione