nasze media Najnowszy numer MGN 04/2021
dodane 12.09.2006 15:01

Za ostra reakcja

W naszej klasie jest koszmarna dziewczyna! Kradnie, pyskuje do nauczycieli, koleguje się tylko z chłopakami. Chciałyśmy jej dać po pysku, ale nie mamy odwagi! Jej zachowanie bardzo nas denerwuje! Szóstoklasistki

Myślę, że bicie, wyzywanie jej, pogardzanie nią to są bardzo złe pomysły. Szczególnie to danie po pysku, jak piszesz. Rozumiem jednak, że ona Was denerwuje.
Macie tylko 2 wyjścia.
1. Odsunąć się od niej! Nie oburzać się na jej zachowanie, nie komentować go, nie interesować się nią. Ale nie róbcie tego ostentacyjnie, tylko tak jakoś naturalnie. Bez pogardy! To bardzo ważne!
2. Dowiedzcie się, dlaczego ona jest taka. Czy ma złą rodzinę, czy Wam czegoś zazdrości? Spróbujcie być dla niej miłe, koleżeńskie, nie pouczajcie, nie obgadujcie. Próbujcie ją zmienić. To zło, które w niej
jest musi mieć jakieś źródło i może ona potrzebuje pomocy. Bardzo często złe zachowanie jest tak naprawdę wołaniem o pomoc. Zastanówcie się, czy kiedykolwiek normalnie z nią rozmawiałyście.
Bicie jako wyjście z sytuacji nie wchodzi w rachubę. Przemoc świadczy o bezsilności, a Wy szukajcie wyjścia z ciężkiej sytuacji. Powodzenia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione