nasze media Najnowszy numer MGN 05/2021
dodane 07.09.2006 13:58

Kto się śmieje ostatni?

Mam 11 lat. Lubię się uczyć. Moi koledzy wyśmiewają się ze mnie z tego powodu. Denerwuje mnie to! Co robić? Pracowita

Zdarzają się takie klasy w szkole podstawowej, że panuje moda na nieuczenie i wyśmiewanie. Jednak zawsze znajdzie się grupa, która wie, po co się chodzi do szkoły. Nie jesteś więc sama. Może zbyt ostro pokazujesz, że nauka jest dla Ciebie ważna? Może patrzysz na kolegów z wyższością? Może uważasz, że wszyscy powinni być podobni do Ciebie? Może ich pouczasz?
Najpierw radzę, byś się za bardzo nie przejmowała. Spróbuj podejść do tego z humorem. 11-letni chłopcy trochę inaczej patrzą na życie niż dziewczynki. Jeśli widzą, że Ty się denerwujesz, to ich to bawi! Lubiąc się uczyć i poważnie podchodząc do obowiązków staraj się być też koleżeńską, radosną. Zapewniam Cię, że za kilka dobrych lat, gdy będziecie zbliżać się do matury, chłopcy będą mieli coraz więcej sukcesów, wezmą się do pracy, na studiach na niektórych kierunkach będą najlepsi. Jeśli
czytałaś przygody Mikołajka, to poznałaś myślenie chłopaków. Więc chociaż Ci współczuję, to radzę się wyluzować, pamiętać, że tak do końca ich zachowanie nie wynika ze złośliwości. Zresztą, to długo już nie potrwa! Uśmiech na twarz i do szkoły! Życzę dużo sukcesów i abyś zawsze lubiła się uczyć!

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione