nasze media Najnowszy numer MGN 12/2023
dodane 18.08.2006 16:10

WSZYSTKO NOWE

W podstawówce miałam świetną paczkę przyjaciółek. One dostały się do jednej klasy, a ja z powodu gorszych ocen jestem sama w innej klasie. Jest mi bardzo smutno. Odsunięta

Skoro nie da się czegoś zmienić, trzeba jakoś sobie radzić. Jeśli macie Internet i gadu, to pisz, że chcesz z nimi iść do miasta. Razem się umawiajcie. Nie zakładaj z góry, że one będą miały jakieś swoje sprawy. Przed Tobą też wielka przygoda, czyli nowe osoby w nowej klasie. Nie ma nic piękniejszego niż poznawanie nowych osób! Nie wolno się na nowe znajomości zamykać. Pomyśl, ile dziewczyn z tej nowej klasy martwi się w tej chwili, że nikogo nie znają, że pewnie nikogo miłego nie poznają. Od pierwszego dnia rusz do innych, przyjrzyj się, kto stoi zagubiony i podejdź do tej osoby. A potem nie bój się podchodzić do innych. W tej szkole będziesz tylko trzy lata i znowu będzie nowe towarzystwo. Pilnuj bardziej nauki, żebyś się do dobrej średniej szkoły dostała!
Możesz się martwić, że rozstajesz się z dawnymi przyjaciółkami. Ale możesz się cieszyć, że je miałaś i jeszcze masz! Dostaję mnóstwo listów od samotnych, a Ty miałaś tak świetną paczkę już w podstawówce!
Przyjaźń opiera się na szczerości. Dlatego powinnaś mówić, że Ci przykro z powodu tego podziału. Miej też pomysły spotkań wakacyjnych, wspólnych wyjść do miasta. I nie zepsuj Waszej zabawy smutkiem, tylko bądź radosna, bo masz do tego powody. Jeśli będziesz szczera, naturalna i wesoła, to one same będą Cię szukały. Ze smutasem nikt nie chce przebywać, szczególnie takim, który wciąż szuka jakiś potwierdzeń, że inni go lubią, wciąż czeka na innych. Życie toczy sie w szybkim tempie i musisz umieć trochę o siebie zadbać, a jednocześnie być szczerą i dobrą koleżanką!

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..