nasze media Najnowszy numer MGN 04/2021
dodane 18.08.2006 12:32

ZACZEPKI

Chłopcy z mojej klasy raz są dla mnie mili, a raz mnie przezywają i dokuczają mi. Wobec innych dziewczyn tak się nie zachowują. Proszę mi pomóc! Odtrącona

Usiądź wygodnie i pomyśl, jak to dokuczanie wygląda. Czy to przejaw złości, czy raczej sympatii. Do pewnego wieku chłopcy przez dokuczanie okazują bowiem zainteresowanie.
Przemyśl, jak zachowują się wobec koleżanek. Jak to odbierasz? Czy są im obojętne, czy bardzo je szanują i dają spokój? Bo jeśli szanują koleżanki, a Ciebie nie, to musisz zrozumieć, dlaczego tak się dzieje. Dziewczyny do wieków potrafią kierować chłopakami, wymuszać szacunek lub prowokować do zaczepek. Przemyśl więc, jak się zachowujesz, ile jest w Twoim zachowaniu naturalności, spokoju, godności, ale ile chichotania, pisków, niby oburzenia, krzyków, wyzwisk, udawanego oburzenia. Jeśli się spokojnie zastanowisz, to będziesz wiedziała, czy ich zaczepki to oznaka sympatii i zainteresowania, czy raczej bezczelność, złość i brak kultury.
Jest też taka możliwość, że oni sami nie czują, że zachowują się niestosownie, są tylko rozbrykanymi chłopakami i brakuje im ogłady.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione