nasze media Najnowszy numer MGN 02/2023
dodane 27.07.2006 09:47

CZAS CZAROWNIC

Nasza wychowawczyni wyjechała z III klasą na kolonie, a nam kazała przygotować program na Dzień Matki. Jedna dziewczyna zaczęła rządzić. Rozdała wiersze tylko tym, których lubi, więc ja nic nie dostałam.

Zaczęłyśmy ćwiczyć taniec, ale jedna nas zdradziła i inne zaczęły stosować te same kroczki i jeszcze nam powiedziały, że my zabrałyśmy ich kroki! Mam tego tak dosyć, że myślę o samobójstwie!
Wykończona IV-klasistka


Rozumiem, że masz okropne koleżanki, bo dziewczynki w tym wieku bywają dla siebie wredne i okrutne. Ale to nie jest powód do samobójstwa! Ludzie przez całe życie mają tyle kłopotów, że większość musiałaby już nie żyć, gdyby miała takie myśli jak Ty!
Problemy są po to, by je rozwiązywać. Nie ma sytuacji bez wyjścia! Jesteście w tym wieku, że uczycie się życia w grupie! A to nie jest proste, sama widzisz. Spróbuj się uspokoić, nie daj się wciągać w kłótnię. Nic się nie stanie, jeśli obie grupy zatańczą takie same kroczki. Pamiętam u nas w szkole piknik sprzed lat, gdy chyba 4 zespoły dziewczyn tańczyły tę samą piosenkę w podobny sposób, bo ona była wtedy modna i wszyscy chcieli z tym tańcem wystąpić. A ponieważ to był przebój, publiczność była zadowolona. Pamiętaj, że każda mama będzie zachwycała się swoim dzieckiem! Na Dzień Matki jest najlepsza publiczność. Gdyby ta dziewczyna zrobiła jakieś głupstwo po przyjeździe wychowawczyni, to idź do pani na rozmowę i spokojnie przedstaw sprawę. Jeśli to nie pomoże, opowiedz o tym mamie. Poproś, by porozmawiała z panią. Mam jednak nadzieję, że zatańczycie swoje, one swoje, a mamy będą zachwycone, a po wakacjach wrócicie o 2 miesiące starsze i mądrzejsze! Przecież nie warto się tak kłócić! Dziewczyny powinny być zgrane, tak bywa w gimnazjach, szukajcie porozumienia! Więcej radości życia, a mniej afer, próbuj jakoś przebaczyć, spojrzeć na tę sprawę z humorem. Chociaż dobrze Cię rozumiem, bo jeszcze do dzisiaj pamiętam nasze kłótnie sprzed lat i w szkole obserwuję walki dziewczyn. Życzę, by czas czarownic szybko się skończył w Waszej klasie i byście jak najszybciej zaczęły przypominać dobre wróżki!


POBIERZ KOREPETYCJE


« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..