nasze media Najnowszy numer MGN 10/2018
dodane 06.07.2006 12:00

MĘCZĄCA KOLEŻANKA

Do naszej klasy przyszła nowa koleżanka. Wydawała się miła, bardzo ładna. Niestety, okazała się wredna, męcząca, wszędzie za nami chodzi i nic nie pomaga. Nawet skarga u wychowawczyni. Jak się jej pozbyć? Zawiedzione

Przykro, że trafiłyście na tak męczącą koleżankę. Wasza wina polega na tym, że na początku dałyście się zwieść jej urodą i tym, że była miła. Od dziecka uczymy się oceniać rzeczy i ludzi według urody. Przymiotnik „ładny” powtarzamy bardzo często. Dziewczyna o takim, a nie innym charakterze uznała się za Waszą przyjaciółkę i teraz nie macie spokoju. Nie histeryzujcie, tylko weźcie ją na przeczekanie. Nie pokazujcie złości, próbujcie ją „zgubić” na przerwie, wystarczy trochę sprytu. Skarżenie, że koleżanka za Wami chodzi jest dziecinne i trochę śmieszne. Musicie same radzić sobie z problemami.
Zachowujcie się spokojnie, stanowczo, dojrzale. Trochę to potrwa, ale w końcu da Wam spokój. Może same się zastanowicie, z kim najlepiej byłoby się jej zaprzyjaźnić? Bo w to, że ma same wady, trudno uwierzyć. Na przyszłość wyciągnijcie nauczkę, by zbyt szybko nie zawierać przyjaźni, by nie oceniać ludzi według urody, wyglądu. Pomyślcie też o tym, że koleżanka czuje się przez Was skrzywdzona, oszukana, odrzucona.
Podchodźcie do wszystkiego z mniejszymi emocjami. Trzeba się nauczyć żyć w grupie z różnymi ludźmi, także z takimi, którzy nam nie odpowiadają. Czas leczy wszystkie rany, więc i Waszą też uleczy!

POBIERZ KORKI


« 1 »
oceń artykuł

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Slotkakotka
  ostatnia aktywność: 06.03.2018
  łączna liczba komentarzy: 1
 • 3
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 4
  KociaAnia
  ostatnia aktywność: 24.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 26
 • 5
  Mosiosława
  ostatnia aktywność: 26.10.2017
  łączna liczba komentarzy: 10