nasze media MGN 07/2024
dodane 12.05.2009 15:58

Potrzeba modlitwy

Pisze Pani, bym sie modliła o dobry wybór, o dobrego chłopaka. Ale po co, skoro Pan Bóg i tak wie, z którym z kolegów powinnam iść przez życie? Więc po co sie modlić? Dziewczyna z problemami

Wejdź do kościoła, zatop się w ufnej modlitwie i w myślach wypowiedz te prośby. Podobno to bardzo ważne, by wypowiadać prośby/ półgłosem, szeptem lub w myślach, ale jednak wyrazić/ Czytałam niedawno na ten temat mądre rozważania, że Pan Jezus, który przecież jako Syn Boga dobrze znał pragnienia ludzi, zawsze prosił, by wyrazili, czego chcą. Bo ta prośba jest potrzebna nam samym! Dziwne, ale prawdziwe.
Tłumaczę na prawdziwej historii. Kobieta miała męża alkoholika. Sama dbała o dzieci, potrafiła przejąć obowiązki dwóch osób, radziła sobie mimo wielkiego zmęczenia. Ktoś mądry zapytał, czy modli się o uzdrowienie męża z nałogu. Nie robiła tego i zdała sobie sprawę, że tak się przyzwyczaiła do swojego trybu życia, ze tak naprawdę nie chciała żadnej zmiany. A właściwie bała się jej.

Pisze do mnie dziewczyna niesutannie narzekająca, że tak mocno kocha pewnego chłopaka. Aż raz, gdy napisałam, by się zaczęła mocno modlić o wzajemność w uczuciach, odpisała, że narazie wcale nie chciałaby z nim chodzić, że tak jest dobrze, że ona go kocha, ale nic ich nie łączy, bo ona chce się uczyć, spotykać z koleżankami, działać gdzie się da, a na chłopaka nie ma narazie czasu.
Wniosek-
Modlitwa jest potrzebna nam! Modlitwa porządkuje nasze życie. Uzmysławia, co jest ważne. Pozwala nazwać pragnienia- te realne i te delikatne, ledwo uchwytne....Więcej listów:


zadaj pytanie...« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..