nasze media MGN 07/2024
dodane 12.05.2009 15:09

Za dużo skrupułów

Coś ze mną jest nie tak, bo po czasie, czasami następnego dnia, zaczynam analizować pewne zachowania, decyzje i żałuję, martwię się. Odbiera mi to radość życia, bo wciąż się martwię i nie jestem zadowolony... Nastolatek

Spróbuj:
1. Cieszyć sie czasem teraźniejszym.
2. Pamiętać, że nie można zmienić przeszlości. Co się stało, to się stało, a my żyjemy dalej. Każdy ma prawo do błędów, do złych decyzji.
3. Pokora w dobrym znaczeniu polega na tym, że spokojnie przyjmujemy to, co nas spotyka. Ze swej strony próbujemy żyć dobrze. Ale jeśli coś się nam nie udaje, to mówimy sobie "trudno" i już do tego nie wracamy. Pamiętamy oczywiście o pracy nad sobą.
4. Zastanów się, co oznacza słowo "spontaniczność" i zastosuj trochę spontaniczności w życiu.
5. Święty Paweł w jednym z listów napisał "Radujmy się, bracia w Panu, powiadam, radujmy się". Spróbu jto stosować w życiu.
6. Mądrzy pustelnicy radzili, by nie martwić się o przeszłość, bo już jest za nami. Nie martwić się o przyszłość, bo może się potoczyć inaczej niz myślimy. A teraźniejszością warto się cieszyć.
7. Jest takie powiedzenie "alleluja i do przodu". Spróbuj je często stosować. Ono nie pozwala rozważać tego, co już się stało. Popelniane przez nas błędy uczą nas pokory. Każdy je popełnia. Trzeba umieć uznać swoją małość i nie martwić się tym.
8. Możliwe, że za dużo od siebie wymagasz, a może chciałbyś być doskonały. Takie surowe dążenie do doskonałości wcale nie jest dobre, bo odbiera Ci radość życia.
9. Pamiętaj, że każdy człowiek potrzebuje radości i humoru jak powietrza. Dlatego zamiast wracać do przeszłości zapewnij sobie różne przyjemności, głównie takie związane ze śmiechem.


Więcej listów:


zadaj pytanie...


« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..