nasze media Najnowszy numer GN 06/2021

Poza ciałem

dodane 05.08.2008 10:46

Znalazłam na You Tube filmik o OOBE i bardzo mnie to zaciekawiło. Ale mam obawy, czy to nie jest zakazane przez Kościół? Ciekawa 15-latka

Filmiki, teoria są śmieszne, naiwane, ale też niebezpieczne i z pewnością zakazane. Cała ta sprawa
zwiazana jest z ludzką niewiedzą. Przecież to są sprawy oczywiste, że istnieje inny wymiar, przecież tak było z Jezusem, gdy pokazał się na górze Tabor!!! Był inny. Albo Jezus po zmartwychwstaniu. Przyjaciele Go nie poznali w drodze do Eamus, bo już wyglądał nieco inaczej, przecież przenikał ściany i pokonywał odległości. Wszystko jest w Biblii, a ludzie podniecają się, ze niby coś odkryli. Przecież mnóstwo spraw zwiazanych z ludzką psychiką jest niepoznanych, chociaż od lat najwięksi specjaliścu to
badają. Bo zostaliśmy stworzeni na obraz i podobieństwo Boga- a Boga nie ogarniemy naszym rozumem, wiec i tych spraw psychicznych też.
Przejrzałam tam rózne filmiki. Śmieszył mnie człowiek, który opowiada, jakby odkrył Amerykę, że rozmawiał ze zmarłymi, którzy nie byli duchami, ale żyli w innym wymiarze. Pomieszanie pojęć. Kto to jest duch?! Przecież nie dziecinne wyobrażenie białej postaci? Duch to własnie inny wymiar! Niebo jest w
innym wymiarze. To oczywiste od lat! Nic nowego!
Modlisz się, że wierzysz w świętych obcowanie. Czyli, że święci zmarli są wśród nas i można z nimi wejść w relacje modlitwene i tylko takie! Oto zdanie z Biblii [PWT 18,10-12] "Nie znajdzie się pośród ciebie nikt, kto by uprawiał wróżby, gusła, przepowiednie i czary; nikt kto by uprawiał zaklęcia, pytał duchów i widma, zwracał się do umarłych.".
Jako chrześcijance, jako katoliczce jest mi smutno, że ludzie nie znają, nie pojmują swojej wiary i szukają daleko tego, co jest blisko! Nie wiedzą, że wszystko jest w Biblii.
Wchodź często na www.wiara.pl. Tam bywaja rewelacyjne artykuły. To Europa Zachodnia odarła chrzęścijaństwo z tego, co boskie, mistyczne, niepojęte. Chcieli, by wiara była rozumowa i logiczna.
A teraz ludzie szukają kontaktu ze światem Ducha, nie wiedzą, że on jest możliwy w wierze.
Praktykowanie OOBE jest niebezpieczne, bo szatan jest niematerialny i chętnie zawładnie kimś, kto ma jeszcze tak słabą wiarę, wiedzę żadną, myli pojecia. To dlatego tyle problemów z osobami wchodzącymi w techniki medytacji, opuszczanie ciała. O tym też był na wierze ciekawy artykuł.
Martwi mnie, że młodzi ludzie szukają czegoś, co mają u siebie i wcale o tym nie wiedzą.
Ale Ty już wiesz. Poczytaj o mistykach, o życiu świętych, szukaj informacji o Ojcu Pio. W czasie życia na ziemi zostaliśmy przypisani do ziemskiego wymiaru. Wznosić się poza jego obręb można tylko przez kontakt z Bogiem czyli przez modlitwę. Koniecznie szukaj w liceum jakiś grup młodzieżowych przy parafiach- oazy, KSM. ....OOBE to niebezpieczna zabawa, to mącenie ludziom w głowach, szukanie taniego pokasku, wykorzystywanie odwiecznej tęskonty za Bogiem.
Samodzielne eksperymenty z opuszczaniem ciała są niebezpieczne i zakazane, bo Bóg przez te kilkadziesiąt lat wyznaczył Ci miesjce w ziemskim wymiarze. Ciekawość świata zaspokajaj na innych portalach. Koniecznie szukaj- może już w liceum- jakiś grup ozaowych lub innych. A ewentualne
zainteresowania rozwiń dopiero na studiach teologicznych, które planujesz....
OOBE to niebezpieczna zabawa i mącenie młodym ludziom lub zagubionym ludziom w głowach.

Więcej listów:


zadaj pytanie...
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione