nasze media Najnowszy numer MGN 02/2023
dodane 31.07.2008 12:56

Wątpliwości po wakacjach

Koleżanka zachęciła mnie do letniego obozu prowadzonego przez grupę chrześcijan. Najpierw byłam zszokowana, potem mi się spodobało, a teraz mam bardzo namieszane w głowie i jestem pełna obaw... Niepewna

Chrześcijanie są - niestety- podzieleni. Nie będę tego tłumaczyć teraz, bo na to złożyło się bardzo dużo elementów. Można poczytać w Internecie. Wpisz sobie np "schizma wschodna" "Marcin Luter"- trochę zrozumiesz.
3. Pan Jezus tak bardzo prosił, by była jedna owczarnia i jeden pasterz. No ale tego wciąż nie ma. Lecz na przestrzeni lat, nawet za mojego życia zmieniło się mnóstwo!!!
- Wierzymy w tego samego Boga
- Wczytujemy się w Stary i Nowy Testament- te same!!!
-Modlimy się tymi samymi psalmami, modlimy sie Ojcze nasz...
Czasami są i pieśni podbne. Dlatego można jechać na taki obóz, można polubić ludzi, zaprzyjaźnić się, ale nie można odchodzić od swojej religii.

Jesteśmy chrześcijanami. Katolicy trwają nieprzerwanie od ponad 2000 lat. Podziały są zawsze dziwne, bezsensowne, ale nie trzeba się skupiać na tym, co dzieli, lecz na tym, co łaczy!!! A chrześcijan łączy bardzo, bardzo dużo. Ekumenizm- tak się nazywa ruch łaczenia chrześcijan różnych wyznań.
chrześcijaństwa.
We Francji od czasów II wojny światowej jest wioska Taize, prowadzona przez wspólnotą brata Rogera. Przyjeżdża tam młodzież z całego świata. Wszyscy modlą się wspólnie psalmami- są specjalne
śpiewy z Taize. Odbywają się msza dla katolików, nabożeństwa dla ewangelików, modlitwy są wspolne. Jest tam też miejsce dla poszukujących Boga!
Piszę Ci o tym, byś sie nie martwiła i byś trwała przy swojej wierze!!!!
Rozumiem, że trochę Ci pomieszali w głowie. Powiem Ci, że nie podoba mi sie ich brak szacunku dla Twojej wiary. Znajoma dziewczyna była kiedyś na obozie protestantów, ale sprawa była jasna- ja szanuję Was, a Wy mnie. Nie dyskutujemy o różnicach, tylko cieszymy się z tego, co łączy.
Jedna z uczennic zaprosiła całą klasę na konfirmację i to było miłe. Ani my jej nie przekonywaliśmy, ani ona nas. Organizatorzy obozu nie zachowali się w porządku wobec Ciebie.

TRWAJ PRZY KATOLICYZMIE. On jest u źródeł.
Masz teraz ważne zadanie- niech Twoja wiara będzie bardziej świadoma. A w przyszłym roku wybierz się na rekolekcje, na jakieś dni skupienia, na święto młodości organizowane przez Kościół katolicki. Idź w sierpniu tego roku lub w przyszłym na pielgrzymkę. Poznaj wspaniałych ludzi ze swojego Kościoła. Poczytaj o Lednicy, jedź tam w przyszłym roku, gdy młodzi katolicy z całej Polski modlą sie i wielbią Boga. Te spotkania to wielkie ładowanie akumulatorów.
Czytaj www.wiara.pl Czytaj inne strony katolickie! Polecam dużego Gościa Niedzielnego i Małego oraz naszą stronę.Więcej listów:


zadaj pytanie...


« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..