nasze media Mały Gość 06/2024
dodane 30.06.2008 21:17

Zalożyć blog

Moje dobre koleżanki zaczynają mieć wątpliwości w sprawach religii. Postanowiłam założyć blog i pisać na nim o Bogu. Czy można w taki sposób pokazywać Boga? Nie ma w tym nic złego? Jego adres to www.moja-wiara-i-religia.blog.onet.pl Monika

Oczywiście, że warto i można założyć taki blog! Gdyby Pan Jezus żył współcześnie, pewnie korzystałby z Internetu. Weszłam na Twój blog, wpisałam się. Jak najbardziej możesz go prowadzić, coś takiego jest baaaaaardzo potrzebne.
Kilka uwag:
-Nie pisz za długich tekstów. To się za ciężko czyta, chociaż na poczatek było potrzebne.
-Pisz krótkie myśli, ale nigdy nie pouczaj, pisz od siebie, co czujesz, co myślisz, jak bardzo odczuwasz kontakt z Bogiem.
- Czasami daj jakieś zdanie lub zdania z Ewangelii i wokół nich snuj swoje myśli
- Uważaj, by zawsze było to szczere, od serca, może nawet wyrażone Waszym stylem, byś sama to stosowała, opieraj sie na swoim doświadczeniu.
Dziękuj Bogu za łaskę wiary! Łaska to prezent, ktory- jak piszesz- otrzymalaś w czasie bierzmowania. W zasadzie każdy nastolatek dostał taki prezent, ale wielu nawet go nie otworzyło, oddali go.
Jeśli Twoje koleżanki mają chwile zwątpienia, to nie tylko możesz im przedstawiać logiczne argumenty, ale przede wszystkim mają w Tobie widzieć świadectwo wiary. Ty je masz podbudowywać, zmuszać do przemyśleń, by sobie mówiły- "jak ona to robi, że taka jest radosna? Co ona takiego widzi, rozumie, odczuwa? itd
Blog prowadź. Dorośli też prowadzą, np na www.wiara.plWięcej listów:


zadaj pytanie...« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..