nasze media MGN 07/2024
dodane 05.02.2008 21:19

Dobrze przeżyć Wielki Post

Chciałam zapytać, jak powinnam zachowywać się w Wielkim Poście, jak powinnam nad sobą pracować i jak dobrze przygotować się na Zmartwychwstanie Pana Jezusa? Pozdrawiam serdecznie 15- latka

Pan Jezus wyraźnie mówił, by nie pościć w sposób zewnętrzny, jak to lubili Izraelici- strój pokutny, popiół na głowie, zewnętrzny post, a w sercu bez zmian. Pan Jezus radził, by pościć w sobie, we wnętrzu, siebie zmieniać...

Przeróżne propozycje znajdziesz na www.wiara.pl, może też coś będzie nanaszym portalu. www.malygosc.pl no i oczywiście jako 15-latka czytaj Gościa Niedzielnego, przez tydzien ledwo zdążysz.

Post to absolutnie nie jest poważna mina. Każdy może go przeżyć po swojemu, bo każdy czegoś innego potrzebuje. Jeden bardziej potrzebuje poczytać Biblię, inny powinien więcej się modlić, inny musi coś zmienić w swoim zachowaniu, to wszystko zależy.

Post to czas przebywania "na pustyni". Czyli czas, gdy trzeba się nad sobą zastanowić, pomyśleć, czy nie trzeba zmienić jakiś dróg swojego życia. Wielki Post -to czas nawracania, zawracania, prostowania.
Dlatego myśl, co można zrobić z sobą.
Najlepiej nie wydziwiać, tylko czytać codzienną Ewangelię, z niej czerpać pomysły, myśleć, co ona dla Ciebie znaczy. To też znajdziesz na www.wiara.pl

Wielki Post dobrze przeżyć tradycyjnie- uczęszczać na Drogę Krzyżową, Gorzkie Żale. Wybrać sobie cos do czytania, może być z Internetu- żywoty świętych, ktore Cię czegoś nauczą, dadzą wskazówki.

W Wielkim Poście ważne są trzy elementy- dobroć czyniona innym, post, czyli różnego typu wyrzeczenie i modlitwa. Sama sobie wymyśl, jak te 3 elementy wprowadzisz na 40 dni do swego życia, by potem Twoja radość była niesamowita.


Więcej listów:


zadaj pytanie...« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..