nasze media MGN 07/2024
dodane 04.02.2008 12:38

Tyle pytań

Prosiłam rodziców, że chcę jechać na jakieś rekolekkcje, bo mam mnóstwo wątpliwości i pytań. Oni uważają, ze jestem za młoda. A przecież nie mogę czekać, aż moja wiara stanie się chłodna, widzę, że to się powoli dzieje... 13-latka

Twoje wątpliwości, pytania tylko dobrze o Tobie świadczą. Myślisz i pytasz...Jeśli latem znajdziecie jakieś rekolekcje dla gimnazjalistów, to jedź lub idź. A może latem wybierzesz sie na pielgrzymkę? Na naszej stronie, na www.wiara.pl będą przed latem przeróżne reklamy różnych wyjazdów rekolekcyjnych. Niektóre są fantastycznie prowadzone.
Wejdź sobie na Darmowe korepetycje do działu "dojrzewanie" i do działu "religia" Wejdź z www.malygosc.pl do działu Mędrca Dyżurnego. Z lewej strony strony głównej jest też dział :"Jak to jest?"- to kilka wywiadów z mądrymi ludźmi na tematy religijne. Zajrzyj do działu na pierwsze piątki.Nawet nie opuszczajac naszej strony znajdziesz wiele ciekawych materiałów.
W portalu www.wiara.pl jest już 25 tysięcy pytań, tam jest mnóstwo działów wyjaśniających wszystkie powiązania, np między nauką i religią.
Gdy byłaś mała, Twoja wiara była dziecinna i prosta. Teraz jesteś nastolatką. Zmienia się figura, stroje, fryzura, zmienia się też podejście do wiary. Chcesz wiedzieć i powinnaś stawiać pytania!

Na pytanie o to, czy każdy człowiek ma jakąs misję do spełnienia odpowiem fragmentami poezji Brandstaettera:
1. "Uczyń mnie, Panie, dobrym człowiekiem. Bo tylko wtedy Jestem, gdy Jestem dobry. Oto jedyna miara mojego człowieczeństwa i mojego istnienia"

2. "Walcząc o swoje istnienie w Kosmosie człowiek zapomniał, że jest jedną z postaci obwiedzionych ołowiem w kolorowym witrażu. Istniał, gdy przenikało go światło. Ponieważ żył w ciemnościach, był niewidocznym szkłem". Ten fragment wiele tłumaczy. Myśle, że współcześnie bardzo wielu ludzi nie pozwala, by przenikało przez nich Światło- czyli Bóg. Pewnie to czujesz, dlatego chcesz pełnej i
pieknej wiary, bo wtedy będziesz cudownym i bardzo połyskującym, prześwietlonym szkłem w witrażu świata...


Więcej listów:


zadaj pytanie...

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..