nasze media Najnowszy numer MGN 04/2023
dodane 25.10.2007 13:31

Trzecie imię

Podoba mi się imię Vanessa. Czy mogę je sobie wybrać na bierzmowanie? A jeśli nie, to czy zna Pani jakieś strony z wykazem imion świętych i błogosławionych? Nastolatka

Imię Vanessa odpada, bo nie ma takiej świętej ani błogosławionej. Imię to utworzył pisarz dobierając litery z imienia przyjaciółki. Więc wybór tego imienia na bierzmowanie mija się z celem.

Adres strony internetowej: www.imiona.net.pl
Ale najlepiej wpisz w google "święci i błogosławieni"- będzie mnóstwo adresów, więc szukaj, może któraś inna święta Cie zafascynuje.


Bierzmowanie to sakrament dojrzałości chrześcijańskiej. Dojrzały chrześcijanin wie, że przed nim możliwość otrzymania niesamowitych prezentów Ducha Świętego. Tylko często mam wrażenie, że młodzież zamyka serca, ręce, rozum i nie odbiera żadnych prezentów.
Trzecie imię to wybranie dodatkowego patrona! Patrona, który ma Cię wspierać!!! To powinien być silny patron. Myślę, że do Was nie dociera, ile można "załatwić" ze swoim patronem. Nie chodzi mi o księgę życzeń. Czasami nawet nie będziesz wiedzieć, że dostajesz opiekę.
Co roku uczniowie szaleją z imionami, wybierają jakieś modne, nietypowe imiona, które mają szokować.
Znam młodzież, która po bierzmowaniu stawała się jeszcze silniejsza psychicznie. Odporna, rozsądna, odpowiedzialna. I są tacy, którzy nic nie biorą z Nieba w tym dniu. A szkoda.Więcej listów:


zadaj pytanie...
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..