nasze media Najnowszy numer MGN 04/2023
dodane 02.10.2007 15:34

Ludzkie wyroki, ludzka logika

Jak można być szczęśliwym w niebie ze świadomością, że bliskie osoby są skazane na piekło? Dociekliwy

O nikim nie można powiedzieć, że wiemy, iż jest skazany na piekło!!!
- Kościół nigdy o nikim nie powiedział, że jest w jego sprawie pewność piekła. Nawet o Judaszu, który z całą świadomością, dobrowolnie zdradził Pana Jezusa. Kościół nie wypowiedział się na temat Hitlera i innych zbrodniarzy.
- Nikt z ludzi nie może o kimś powiedzieć, że będzie w piekle.
- Kościół wypowiada się tylko na temat tych ludzi, o których może z całym przekonaniem powiedzieć, że są w niebie.
- Nie wolno zapominać o tym, że Pan Jezus to Odkupiciel i Zbawiciel, że umarł za grzechy ludzi.
- Nikt nie wie, jak dokładnie wygląda wszystko po śmierci, na jakiej zasadzie znajdziemy się w którymś z miejsc. Różne legendy trafnie pokazują, że tam już nie będzie obowiązywała ludzka logika. Główną wadą ludzi jest przykładanie do Pana Boga naszej logiki i naszego poczucia sprawiedliwości. A przecież Pan Jezus nieustannie pokazywał, że popełniamy błędy w naszym ocenianiu i rozumowaniu.

Twoje pytanie nie ma uzasadnienia- bo nie wiemy, co czujemy w niebie, czy tęsknimy tam za bliskimi osobami. Legendy ostrzegają, że wielu pobożnych może zastać bramy nieba zamknięte. W jednej z historii pobożna kobieta słyszy, że jej niezliczona ilość przemodlonych różańców nie została nawet zauważona, inna legenda mówi o złej osobie, która kiedyś komuś podarowała pęczek cebuli ze szczypiorkiem i to był jej jedyny dobry czyn. Gdy spadała w piekielną otchłań, tamta osoba podała jej tę cebulę i na niej wciągnęła ją do góry. W baśniach ukryty jest cały sens trudnych spraw.
Wejście do nieba to z pewnością nie jest rozprawa sądowa. A jak to wyglada? Nikt nie wie.......

Trwa październik, a różaniec to modlitwa będąca w stanie uratować grzesznika! Matka Boża wyraźnie za każdym razem mówiła, że tyle spraw można wymodlić! Jednak my- ludzie- zostajemy wciąż głusi na te słowa. Może gdyby nie różańce odmawiane przez dzieci w Fatimie, Lourdes, La Salette i w innych miejscach na świecie, to historia byłaby jeszcze bardziej krwawa?

Jeśli uważasz, że blisko Ciebie są grzesznicy- to otocz ich ufną modlitwą. Uwierz w jej siłę, uratuj grzesznika. Zapoznaj się z naszą akcją pod tym właśnie hasłem.

Font color=red>Więcej listów:


zadaj pytanie...

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..