nasze media MGN 05/2022
dodane 05.09.2007 17:53

Kpiny z religijności

Moja rodzina nie należy do szczególnie wierzących. Mama zawsze znajdzie powód, by nie iść na mszę w niedzielę. Siostra chodzi z musu, ojciec wcale. Wszyscy kpią z pobożnych sąsiadów i ze mnie, bo się staram żyć wiarą. Nastolatka

Z rodziną jest jak z obrazem olejnym. Gdy podejdziesz bardzo blisko do obrazu, to nie widzisz nic, tylko plamy. Ale gdy się oddalisz, to widzisz go w całym pięknie. Rodzina nas denerwuje, jest dla nas jak "plama", ale gdy wyjeżdżamy, gdy lądujemy w szpitalu, to doceniamy ją.

Są błogosławieństwa, w których Pan Jezus zapewnia, że jeśli kpią z naszej wiary, szydzą z niej, to będziemy nagrodzeni za te szyderstwa. Dlatego przetrzymasz te kpiny, o ile nie przekraczają pewnych granic. Natomiast jasno i wyraźnie broń sąsiadów, mów swoje zdanie, żądaj, by z nich nie szydzono, stawiaj rodzinie różne pytania, przez które udowodnisz im błędne i niesprawiedliwe myślenie.

Jeśli Twoja rodzina jest taka letnia w sprawach wiary, to Ty pokaż im, że człowiek głęgoko wierzący jest radosny, inny, wzbudza podziw.
Polecam Ci na naszej stronie internetowej "koło ratunkowe", a w nim "Hymn do radości" Matki Teresy z Kalkuty.
Rozczytuj się w Małym Gościu, w naszej stronie internetowej, wchodź w różne linki z www.wiara.pl, dojrzewaj w wierze, nie pozwól, by Twoja wiara była byle jaka. Zapewniam Cię na podstawie mojego
doświadczenia życiowego, że z Bogiem żyje się zupełnie inaczej: "czuje się niewidzialne ręce, widzi się dalej i więcej". Masz wielkie szanse obudzić swoją rodzinę, możesz zostać rodzinnym misjonarzem, możesz im uzmysłowić, że nie powinno się, nie wolno kpić z czyjejś wiary, pobożności.


Font color=red>Więcej listów:


zadaj pytanie...
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione