nasze media Najnowszy numer MGN 05/2022
dodane 05.09.2007 16:41

Problem z modlitwą

Co zrobić, żeby modlitwy się nie znudziły? Mówienie w kółko tych samych słów jest przecież nudne, chcę coś zmienić, ale jak? Nastolatka

Pacierz mówiony bezmyślnie i bez uczucia jest jak recytowanie wiersza- rymowanki. Wyobraź sobie, że spotykasz się z najlepszą koleżanką i mówisz w kółko: "w pokoiku na stoliku stoi mleczko i jajeczko" Ona pyta, co słychać, co sie zdarzyło, co myślisz o różnych sprawach, a Ty w kółko: "w pokoiku na
stoliku stoi mleczko i jajeczko". To bezsens i bzdura!

Modlitwa ma być rozmową z Bogiem, który kocha nas niesamowicie, czeka na nas, słucha, ma zawsze czas, nie obraża się, zależy mu na nas, jest cierpliwy, wyrozumiały i bardzo dobry. Nie zapominaj o tym. Mów do Niego jak do idealnego taty- skarż się, wychwalaj Go, podziwiaj, proś i przepraszaj...

Można mówić swoimi słowami.
Słowa stałych modlitw mają nam pomóc, dlatego trzeba je mówić ze zrozumieniem, a nie "klepać"!
Przez cały dzień, w różnych momentach można do Boga wysyłać krótkie SMS-y, np "Jezu, ufam Tobie". Można mieć w domu pod ręką przeróżne zbiory modliwt- są cudowne psalmy, przekartkuj też dokładnie swoją książeczkę do nabożeństwa.
Modlitwą może być też zwyczajny spacer, podczas którego zachwycamy się chmurami, liśćmi, widokami.
Modlitwa jest też jak rozmowa telefoniczna- Ty mówisz, opowiadasz o tym, co takie ważne, ale nie widzisz rozmówcy, on jest raczej milczący. W pewnej chwili dobra myśl przyjdzie do głowy, to będzie Jego odpowiedź.

Zapraszam na nasza stronę internetową, gdzie z prawej strony jest "koło ratunkowe", a tam wiele modlitw. Może któraś przemówi do Ciebie?
Trzeba szukać i czytać. Np przeczytałam dzisiaj ciekwy artykuł w Gościu Niedzielnym o studentach, którzy modlą się tańcem dawnych Izraelitów!

Modlitwa to rozmowa z Bogiem. Żeby z kimś rozmawiać, to trzeba Go znać. Staraj sie trochę sięgnąć do tajemnicy Boga. Czytaj Biblię- to też jest modlitwa!
Jeśli się tym zajmiejsz, to będzie Twoja wielka przygoda, spróbuj!!Polecam też www.wiara i stamtąd różne linki.

Oto sprawdzone strony:
www.wiara.pl
www.adonai.pl
www.opoka.org
www.wmu.pl
www.online.biblia.pl
www.katolik.pl
www.lednica2000.pl
www.wolczyn.kapucyni.plWięcej listów:


zadaj pytanie...« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione