nasze media Najnowszy numer MGN 03/2024
dodane 09.08.2007 09:48

Przeszkoda z nieśmiałością

Chcę być dobra, pomagać. Niestety, nawet gdy ktoś idzie z zakupami, to mam opory, by zaoferować pomoc. Każdy kontakt z ludźmi to dla mnie stres. Nieśmiałość to okropna przeszkoda. Nieśmiała

Rozumiem problem, bo sama byłam nieśmiała. Zapewniam, że to jest problem do rozwiązania. Najlepiej wytworzyć w sobie wielką życzliwość do ludzi i wielką ciekawość ludzi. Staraj się dostrzegać dobro! Zacznij od uśmiechu. Nie mów tylko "dzień dobry" ale od razu uśmiechaj się, a po jakimś czasie rób uwagi na temat pogody albo wystarczy zapytac, co słychać, a na dowidzenia ten nowy okrzyk: "Miłego dnia". Reszta sama się potoczy. Sąsiadka zapytana o zdrowie chętnie coś opowie. Potem sama może będzie Cię zaczepiać. Życzliwośc, serdeczność, dobroć- to jak lawina, gdy ruszy, już sama będzie sie toczyć.
Nieśmiałość świadczy o wrażliwości. Ona z czasem przejdzie. Ale ponad wszystko wyrób w sobie życzliwość, ciekawość, chęć poznania innych. Mniej analizuj, co masz robić, a staraj się, by to było naturalne, normalne.Więcej listów:


zadaj pytanie...


« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..