nasze media Najnowszy numer MGN 07/2021
dodane 29.05.2007 14:17

Zapanować nad myślami

Męczą mnie czasem niepotrzebne, nieczyste myśli. Bywa to ułamek sekundy, kilka sekund, ale jednak jest. Chciałbym sie tego pozbyć, ale nie wiem jak. Nastolatek

Za myśli nachodzące niechcący nie odpowiadamy. Można wywoływać je specjalnie, potem rozważać, siedzieć w nich, zastanawiać się nad szczegółami. A są myśli przelatujące przez naszą głowę, atakujące nas niespodziewanie, myśli, które odpędzamy, ale czasami są i już. Niekiedy zdarzają się myśli na granicy jawy i snu nad którymi w pierwszym momencie nie mamy władzy.
Gdy tylko myśli się pojawią, natychmiast zajmij się czymś, przeżegnaj się, wyjdź z pokoju, z domu, zajmij się taką pracą, ktora wymaga chwili myślenia. Może trzeba wyjść do sklepu, z psem, nawet wejśc na komputer, by tylko głowa była zajęta.
Proponuję, byś sobie przygotował takie Pogotowie Ratunkowe- np figurkę lub obrazek, na które w ciągu dnia będziesz mógł wciąż spoglądać i wtedy wysyłać do Boga takie westchnienia, że kochasz, pamiętasz, starsz się.
Niedawno były w mojej parafii siostry pasterzanki i rozdawały obrazki św. Józefa z krótką modlitwą o czystość. To jest piękna modlitwa, przedrukuj ją sobie i umieść w widocznym miejscu, traktuj jak
tabletkę.

Modlitwa o czystość
Święty Józefie, Twoja moc roozciaga się na wszystkie nasze sprawy. Ty umiesz uczynić możliwym to, co wydaje się być niemożliwe. Uproś mi u Twego przybranego Syna Jezusa łaskę czystości myśli i serca, duszy i ciała. Spójrz z troskliwą miłością i wysłuchaj moją ufną modlitwę. Amen.


Siostry prosiły, by ludzie modlili się tymi słowami w intencji osób pogrązonych w grzechach nieczystości. Z Tobą nic złego sie nie dzieje, ale warto się modlić, bo dojrzewający organizm będzie Cię trochę męczył różnymi myślami. Uważaj, bo jako chłopak jesteś wzrokowcem, a gazety, filmy, internet atakują właśnie wzrok.


Więcej listów:


zadaj pytanie...

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione