nasze media Mały Gość 04/2024
dodane 20.02.2007 13:49

Praca nad sobą

Nie wiem, gdzie szukać filmów o Janie Pawle II, które mi pani doradziła. Dzisiaj przeżegnałam się przed jedzeniem. Boję się, że zapytają, po co to robię. Wciąż mam wątpliwości z cudzymi grzechami, które uderzają we wszystkich. Zagubiona

Filmy o Janie Pawle II są w każdej wypożyczalni kaset video i dvd. Najlepsze to "Karol, człowiek, który został papieżem" i druga część "Karol, papież, który został człowiekiem". W roli głównej Piotr Adamczyk.
Jeśli nie masz video ani dvd, to może u kogoś będziesz mogła zobaczyć. A może dużo osób tych filmów nie widziało i katecheta w ramach zbliżającej się rocznicy śmierci Jana Pawła II pokaże je w szkole?
Druga sprawa- jeśli jesteś nieśmiała, to znaczy, że nie masz powołania do zwracania uwagi innym. Natomiast możesz odejść, gdy mówią coś brzydkiego, skrzywić się na przekleństwo, powiedzieć, że nie chcesz takich słów słuchać. Zawsze mów o sobie- "nie lubię", "nie chcę", a nie pouczaj.
Jeśli ktoś zapyta, po co żegnasz się przy jedzeniu, możesz wzruszyć ramionami i powiedzieć, że to takie krótkie podziękowanie Panu Bogu za to, że żyjesz w kraju, gdzie nie ma głodu.
W moim mieście linia tramwajowa mija kościół. Zauważyłam, że gdy jedna osoba / odważna/ przeżegna się, inni też to robią. Np dwie osoby rozmawiają, jedna się żegna przy kościele, druga zaraz też. Po co? To takie powiedzenie Panu Bogu dzień dobry, pamiętam, że tam jesteś.
W Środę Popielcową pójdziesz do kościoła, Módl się też za swoich rówieśników, by się trochę obudzili. Możesz w ich intencji odprawiać Drogę Krzyżową. A może jest w klasie koleżanka, która pójdzie na to nabożeństwo, jeśli jej to zaproponujesz. I nie będziecie po drodzie obmawiały innych, dziwliły się, że oni nie chodzą, czuły się lepsze. Różne drogi prowadzą do Boga. Jeśli już chcesz to rozważać, to myśl, co możesz zrobić, by inni się zastanowli, skąd w Tobie tyle siły, wiary, chęci do bycia dobrym. To musi być szczere!
Tegoroczny Wielki Post możesz poświęcić na doskonalenie siebie. Pomyśl, którą wadę mogłabyś wyrzucić, a którą zaletę wydoskonalić. Nie chciej jakiś rewolucyjnych zmian samej siebie. Pan Bóg Cię stworzył jako osobę delikatną i wrażliwą. Więc wykorzystaj to mądrze, pracuj nad sobą, ale nigdy w opozycji do innych. Do pracy nad innymi może kiedyś będziesz powołana, ale narazie to zostaw.


Więcej listów:


zadaj pytanie...


« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..