nasze media Mały Gość 04/2024
dodane 13.02.2007 10:26

Złamane przyrzeczenie

Czy picie alkoholu przed 18 rokiem życia to grzech? Ksiądz powiedział, że tylko wtedy, gdy się składało jakieś śluby. Okazało się, że składałem. Byłem mały i myślałem, że nikt nie pije do 18 lat. Czy przyrzeczenie jest ważne? Zmartwiony

Powierz tę sprawę spowiednikowi. I to jak najszybciej. Myślę, że przyrzeczenie jest ważne, bo nie miałeś pełnej świadomości ani w momencie składania przyrzeczenia, ani potem. Dlatego powiedz o tym na spowiedzi, a następnie zachowaj abstynencję do 18 roku życia. To świetny trening dla charakteru. Bo współczesność radzi być totalnym luzakiem. Piwo ma niby mały procent, ale też nie do końca. W zasadzie duży kufel piwa to jakby porządny, duży kieliszek wódki. Też działa na mózg i system nerwowy.
Picie piwa przez młodzież niepełnoletnią jest wielką bzdurą. Uczycie się, że tylko tak można się odprężyć, bawić się. Przecież gdy będziesz prowadził samochód, to trzeba będzie się powstrzymać. Zbyt wiele osób nie potrafi się bez piwa spotkać z przyjaciółmi, posiedzieć w pubie. Gdyby to było jedno piwo, nie mam zastrzeżeń, ale na ogół dochodzą nastepne i koniec z kontrolą organizmu.
Upijanie się jest grzechem bez względu na wiek, gdyż szkodzi się w ten sposób zdrowiu.


Więcej listów:


zadaj pytanie...« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..