nasze media Mały Gość 06/2024
dodane 05.10.2006 15:40

Nie chcę być pośmiewiskiem!

Boli mnie, że gdy opowiadam w klasie, że chodzę więcej niż raz w tygodniu do kościoła, to zaraz się ze mnie śmieją! Czy musimy być wystawiani na pośmiewisko?! Wyśmiana

Nie musimy być wystawieni na pośmiewisko! Jeśli jednak ktoś będzie się śmiał z powodu naszej wiary, można to przyjąć jako krzyż albo można walczyć o szacunek dla swoich przekonań. Bo czym jest wyśmiewanie w porównaniu z prześladowaniami, które musieli / i nadal muszą/ cierpieć chrześciajnie? Jako osoba wierząca masz się starać być tak dobra, uczciwa, radosna, by inni myśleli, jak to robisz, że nie kłamiesz, nie obmawiasz, nie zazdrościsz, nie kłocisz się. Nigdy nie skupiaj się na tym, co robią inni, tylko na swoich czynach, a naprawiaj siebie! To ważne!
Warto byłoby poruszyć tę sprawę na lekcji wychowawczej, by uświadomić kolegom jak bardzo są nietolerancyjni! Gdyby wyśmiewano przedstawiciela innej religii, powstałoby zamieszanie. Z żadnej nie wolno się śmiać i Ty powinnaś głośno o tym powiedzieć w klasie. Jeśli w następstwie Twego wystąpienia dalej będą złośliwe uwagi, to będzie świadczyło o wyjątkowo złej woli innych, a wtedy można poruszyć tę sprawę na zebraniu rodziców.
Podejrzewam, że uczniowie z Twojej klasy nie do końca zdają sobie sprawę z tego, co głupiego robią. Lecz milczenie nie nauczy ich niczego, więc jeśli masz odwagę i siły, to walcz. Możesz też o tym porozmawiać na osobności z katechetą.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..