nasze media Najnowszy numer MGN 12/2022
dodane 28.07.2006 15:05

BEZ WIARY

Moja przyjaciółka nie chodzi regularnie do kościoła. Kiedy ją zapraszam, to idzie, ale jeśli ja wyjeżdżam albo jej nie przypomnę, nie idzie. Martwię się o nią. Koleżanka

Zapraszaj koleżankę do kościoła, jeśli to tylko możliwe. Najważniejsze, żeby ona obserwując Ciebie dostrzegła, jak ważna jest wiara w Twoim życiu!
W codziennych sytuacjach mów, że czegoś nie zrobisz, bo przekonania religijne nie pozwalają. Nie obgaduj, nie przeklinaj, nie kłam, nie bądź złośliwa. Jeśli zrobisz coś złego, mów szybko, jak bardzo tego żałujesz, że obraziłaś Pana Jezusa.
Wiara jest łaską, czyli prezentem. Ty go dostałaś, może koleżanka też dostanie. Jeśli zasiejesz w niej jakiś niepokój, że są sprawy, których ona nie zna, a które pomagają tak bardzo w dobrym życiu, to już będzie dużo! Mów jej czasami, by poszła się z Tobą pomodlić, czyli porozmawiać z najlepszym Przyjacielem! Rozwijaj swoją wiarę i wiedzę religijną, byś mogła jej kiedyś pomóc. Módl się o łaskę wiary dla koleżanki!
Nie martw się, że nie chodzi do kościoła. Ona nie ma ani nawyku, ani pragnienia spotkania się z Jezusem. Może dzięki Tobie to się kiedyś zmieni.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione