nasze media Mały Gość 04/2024

Gabi Szulik

|

MGN 05/2007

dodane 02.04.2007 11:08

Jezus zawsze zaskakuje

Tego, że Jezus żyje, nie udowodnimy wzorem matematycznym. Bo JEZUS ŻYJE W ŻYCIU LUDZI. To są nasze dowody. Mamy ich pięć, bo tyle udało nam się znaleźć ludzi, którzy chcieli o tym opowiedzieć.

Na okładce „Małego Gościa” jest obietnica, że w tym numerze znajdziecie 5 dowodów na Zmartwychwstanie Jezusa. W Piśmie Świętym takich dowodów jest co najmniej kilka. Ci, którzy widzieli Jezusa umęczonego, a potem ukrzyżowanego, po kilku dniach zobaczyli Go żywego. Ktoś powie: „No tak, ale potem Jezus wstąpił do nieba i od tego czasu nikt Go nie widział”. Nieprawda.

Tego, że Jezus żyje, nie udowodnimy wzorem matematycznym. Bo JEZUS ŻYJE W ŻYCIU LUDZI. To są nasze dowody. Mamy ich pięć, bo tyle udało nam się znaleźć ludzi, którzy chcieli o tym opowiedzieć. Ale takich dowodów są tysiące, co ja mówię, miliony na całym świecie. Jestem przekonana, że i Wy, i Wasi rodzice też znaleźliby takie w swoim życiu.

Jezus zawsze zaskakuje   fot. FRANCISZEK KUCHARCZAK Kiedy byliśmy w zeszłym roku z redakcją „Małego Gościa” w Ziemi Świętej, żeby zebrać materiał na Roraty, jednego dnia pojechaliśmy do Jerozolimy. Najwięcej czasu spędziliśmy wtedy w Bazylice Grobu Pana Jezusa. To znaczy tam, gdzie Jezusa pochowano, ale też skąd Jezus zmartwychwstał.

Dostępna jest część treści. Chcesz więcej? Zaloguj się i rozpocznij subskrypcję.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..