nasze media MGN 07/2024
dodane 03.08.2011 17:13

Mała obrażalska

8letnia kuzynka bawi się z nami i nagle potrafi się obrazić, rozpłakać, biegnie na skargę. Równie nagle jej mija i wraca do zabawy. Męczy nas tym i kompletnie nie wiemy, jak się zachować wobec takiej obrażalskiej bez powodu. Starsze kuzynki

Jest jedno wyjście. Lekceważyć, udawać, że jej płacz nie robi na Was wrażenia. Najwyżej powiedzcie wesoło: "nie bądź dziecinna, masz już 8 lat, w tym wieku już się tak nie zachowuje" albo jeszcze inaczej- "ej, no nie obrażaj się, masz już 8 lat."
Sama pisałaś, że po chwili wraca do Was i to jest dobre. Nie wspominajcie, tylko lekceważcie to obrażanie. Najwyżej raz weź ją na rozmowę i wyjaśnij, że najwyższy czas skończyć z dziecinnym zachowaniem, że tak nie wypada. Są jednak osoby o ogromnych skłonnościach do obrażania. Jedyne wyjście, to udawać, że się tego nie widzi. Nie przepraszać jej nigdy, normalnie dalej do niej mówić, jeśli płacze, zrobić zdumioną minę, ale nie reagować. W osobistej rozmowie możesz się z nią umówić, że będziecie miały jakieś wspólne hasło, którym jej przypomnisz, by się nie obrażała. To może być Wasza tajemnica.Więcej listów:


zadaj pytanie...
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..