nasze media MGN 05/2024
dodane 05.02.2011 20:30

Apodyktyczna siostra

Moja siostra ma władczy charakter. Sama podbiera mi ubrania, ale się nie przyznaje i biada, jeśli jej coś wezmę. Braci i mnie traktuje jak służących, rodzicom podbiera pieniądze. Wszyscy jej ulegają i nie da się tego zmienić. Licealistka

Jeśli siostra podbiera Ci ubrania, to śmiej się i zapowiedz, że jeśli tak będzie robiła, to Ty zrobisz dokładnie to samo. A wtedy może sobie wyzywać, krzyczeć, a Ty się śmiej, Niech wyzywa, to nie boli. Twoje
lekceważenie będzie ją bardzo drażniło. Jestem tego pewna.
Nie rozumiem, co to znaczy, że siostra traktuje rodzeństwo jak służących. Służący wykonuje rozkazy, czyli wystarczy, że rodzeństwo nie będzie wykonywało rozkazów i problem sam się rozwiąże.
Pytasz mnie, jak zmienić siostrę. Ale ona nie chce się zmienić, bo jej jest bardzo dobrze. Ma władczy charakter, robi co chce, jeszcze podbiera pieniądze i nikt jej za to nie daje kary.
Jest jedna rada- jeśli chcesz zmiany, to Ty się zmień, Twoje rodzeństwo i rodzice. Ale przede wszystkim Ty. Po prostu powiedz siostrze, że ogłaszasz zmiany, że od dzisiaj koniec z podbieraniem, albo podbieranie obowiązuje w obie strony. Koniec z rozkazami, bo Ty i rodzeństwo nie zamierzacie się jej podporządkowywać. Rodziców zostaw w spokoju, bo to ich decyzja, jeśli się zgadzają na to, by córka kradła, to ich sprawa. Ty powiedz ostro słowo: stop. Poczucie humoru bardzo w tej sprawie pomoże.



Więcej listów:






















zadaj pytanie...














« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..