nasze media Najnowszy numer MGN 07/2021
dodane 01.07.2010 09:53

Tęsknota taty i za tatem

Mój tata pracuje poza Polską i tylko kilka razy w roku przyjeżdża. Rozmawiamy przez skypa. Czuję, że strasznie za nami tęskni. Chciałabym mu pomóc, ale nie wiem jak. Zresztą, ja też przecież tęsknię. Córka

To jest wielkie okrucieństwo, że odpowiedzialni ojcowie nie znajdują w kraju odpowiedniej pracy. Dlatego przede wszystkim módl się, aby tato mógł wrócić i pracować w Polsce. Ale to są inne sprawy. Natomiast Ty najlepiej znasz swojego tatę i sama wiesz, jak go rozśmieszyć, jak poprawić mu humor.
1. Opowiadaj mu o codzienności, o setkach drobnych spraw. A co jakiś czas mów, że chyba on- będąc tak daleko- więcej wie o swojej córce niż wielu ojców będących na co dzień w domu.
2. Pocieszaj tatę i mów mu, że może się czuć jak marynarz. Marynarze też bardzo rzadko przyjeżdżają do domu. Kobiety i dzieci w wybrzeża są do tego przyzwyczajeni.
3. Pocieszaj tatę tym, że jest skype i inne komunikatory. Dawniej tego nie było, a ojcowie też wyjeżdżali'
4. Gdy z tatem rozmawiasz, to wcześniej przygotuj sobie kilka wesołych historyjek. Opowiadała mi pewna znajoma, że jej córka zaraz po maturze wyjechała do pracy w USA. No i była z mamą z większym kontakcie niż były w Polsce. Mama ją nawet w nocy budziła do antybiotyków,o wszystkim
wiedziała.
5. Wypytuj też tatę o różne drobiazgi i potem pytaj o ciąg dalszy różnych zdarzeń. Niech tato czuje, że wzajemnie żyjecie swoim życiem.
6. Co jakiś czas podawaj tacie, ile jeszcze zostało czasu do spotkania we wrześniu.

zadaj pytanie...« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione