nasze media MGN 07/2024
dodane 08.03.2010 15:49

Zakup nowego komputera

Mam stary komputer. Koledzy w klasie mogą grać w różne nowoczesne i ciekawe gry, a mój stary komputer nie daje rady. Jak przekonać tatę do zakupu nowego komputera? Nastolatek

Zdaję sobie sprawę, jak bardzo marzysz o nowym komputerze. Wiem, jak okrutni bywają koledzy, którzy o niczym innym nie rozmawiają, tylko w kółko o grach i lekceważą osoby, ktore nie są w temacie. Ale ja nie mam żadnego wpływu na decyzje Twojego taty i nie mam prawa robić nawet uwagi na temat jego decyzji.
Radziłabym, byś się zastanowił, dlaczego nie masz nowego komputera. Bo może po prostu taty nie stać na kupno. Bardzo wiele rodzin ma kłopoty finansowe. Kupno nowego komputera to bardzo duży wydatek i możliwe, że mimo wielkich chęci tato nie ma pieniędzy. To dla rodziców spory problem i muszą się martwić o zaspokojenie podstawowych potrzeb. Nie ma w tym ich winy, że zarobki bywają tak niewystarczające.
Jeśli jednak uznasz, że kupno nowego komputera to dla Taty nie jest problem, to zacznij z tatą rozmawiać - czyli pytaj, jakie warunki musisz spełnić, by komputer dostać.
Jeśli tato nie może kupic komputera, to jest mu z pewnością bardzo przykro, że nie może spełnić Twojego życzenia i marzenia.
Przemyśl sprawę i rozwiąż ją dobrze.
zadaj pytanie...

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..