nasze media Najnowszy numer MGN 12/2023
dodane 02.03.2010 23:34

Pijany ojciec

Mój tata coraz częściej wraca do domu pijany. Jest to okropne, nie chce tego. Zmartwiona Córka

Nie ma sensu zwracać mu uwagę, gdy jest chociaż leciutko pod wpływem alkoholu. Komórki nerwowe i mózg nie pracują wówczas normalnie. Dlatego wszelka rozmowa nie ma sensu. To tylko nerwy. Warto natomiast próbować rozmawiać z ojcem następnego dnia. Możesz zrobić mu miesięczne zestawienia- ile to było dni, jak mocno. A potem mów mu, jakie to dla Ciebie trudne i przykre. Wszelkie informacje na temat uzależnienia od alkoholu znajdziesz na stronie internetowej. www.alkoholizm.akcjasos.pl
Nie wiem, czy przekonasz tatę, że źle robi, że powinien nad sobą zapanować. Możesz mu wydrukować pewne fragmenty z tej strony itd Ale najważniejsze, byś nie wpadła we współuzależnienie- czyli musisz pilnować
swojego rozwoju, nie winić się, że może Ty lub mama coś robicie źle, nie wolno dać się szantażować ani wyjaśniać, że to sprawa problemów w pracy, niezrozumienia itd.
Bardzo Ci współczuję i zapewniam, że ludzi bezradnych wobec tego problemu jest dużo. Alkoholizm to choroba, a problem polega na tym, że pijący nie chce się do tego przyznać i nie chce się leczyć. Uważa, że nie dzieje się nic złego, że on nad tym panuje.
Nie ukrywaj swoich uczuć, mów, co myślisz i czujesz, mów prawdę, nie słuchaj krzyków i nie bierz ich sobie do serca. Ale wyrzuty rób tylko wtedy, gdy tato jest trzeźwy. Nie odzywaj się, gdy jest pijany.
zadaj pytanie...

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..