nasze media Najnowszy numer MGN 01/2022
dodane 19.01.2010 21:55

Przerwać łańcuch poranionych

Ojciec z nami mieszka, ale jest głównie naszym krytykiem, odbiorcą usług, szantażuje nas emocjonalnie. Mama to jeden wielki smutek i lęk przed awanturami. Dla spokoju gotowa zrobić wiele, a właściwie wszystko. Jest we mnie wiele żalu, gniewu, złości..... Licealista

Znam mężczyzn poranionych przez ojców, którzy jednak potrafili się odbić, przebaczyć i stworzyć rewelacyjne rodziny! Tworzyli je na zasadzie odwrotności do tego, co było u nich. Jeden z nich, teraz już 70-latek ożenił się z dziewczyną z równie poranionej rodziny. Według psychologii szanse takiej pary są znikome. Tymczasem im się udało.
Jeśli komuś się udało, udaje, to dlaczego Tobie miałoby się nie udać? "Jeżeli Bóg z nami, któż przeciwko nam?" "Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia"
Polecam książeczkę "Moc błogosławieństwa ojca". Autor Henryk Wieja. Radzi poszukać sobie duchowego przewodnika, gdy własny ojciec, sam poraniony w dzieciństwie, nie potrafi sprostać swojej roli. Ostatnie
rozdziały mówią o ranach i o potrzebie duchowego ojcostwa. Przykłady są w Biblii- Mojżesz i Jozue, Eliasz i Elizeusz, Noemi i Rut, Chrystus i apostołowie, Św. Paweł i jego uczniowie. Autor twierdzi, że nie jesteśmy w
stanie żyć w harmonii z Bogiem, jeśli nie mamy zdrowej relacji z najbliższymi. Brak przebaczenia niszczy tych, którzy nie potrafią przebaczać.
Przebaczanie nie ma być aktem litości, pogardy itp. To ma być darowanie winy i zaprzestanie odczuwania gniewu, urazy. W ten sposób uwalniamy winowajcę i siebie. Tak powszechne obecnie depresje, agresje, alergie itd mają często źródło w tym, że tkwimy w starych urazach. Nie trzeba daleko szukać, tylko ze zrozumieniem powiedzieć modlitwę "Ojcze nasz". Bo hamujemy Pana Boga w Jego Miłosierdziu. Uświadomienie sobie, jak wiele Pan Bóg ludziom przebaczył, przebacza i będzie przebaczał może uwolnić nas od bolesnych wspomnień.
To maleńki fragment tej cieniutkiej książeczki, o której powinno być głośno, a niestety, nie jest...
Wierzę w młodzież, czyli wierzę i w Ciebie. Zmieniajcie siebie, a potem świat na lepsze.
Uporządkuj swoje relacje z ojcem, nawet jeśli on tego nie chce. On tkwi w swojej ranie, ale Ty nie musisz. Przerwij łańcuch ran zadawanych przez ojców w pokoleniach Twojej rodziny i zbuduj swoją rodzinę na innych zasadach. Przebacz ojcu i wyrzuć z serca urazy. Szukaj mądrego mistrza, który będzie Twoim przewodnikiem.
zadaj pytanie...
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione