nasze media Mały Gość 04/2024
dodane 28.11.2009 23:09

Zakazy

Mama nie chce mnie puszczać nawet na podwórko. Jestem w gimnazjum, bardzo lubię się z pewnym 15- latkiem, ale mama go nie toleruje. Nie cierpię młodszej siostry, która kiedyś na niego doniosła, bo raz powiedział wulgarne słowo. Co zrobić, aby mama inaczej mnie traktowała? 13-latka/prawie/

Sprawa jest bardzo skomplikowana. Bo ja mamę rozumiem, ona chce dla Ciebie jak najlepiej. Pamiętaj, że tak naprawdę na nikim w życiu nie można tak polegać jak właśnie na mamie. Mama jest za Ciebie odpowiedzialna. Mama zna życie. Dobrze wie, że zakochana dziewczyna traci głowę. Więc nie dziw się, że mama krótko zakazuje. Bo chce, by problemy sercowe jak najpóźniej do Ciebie dotarły.
Zawsze najstarsze dziecko w rodzinie "przeciera szlaki". Gdy Twoja siostra
będzie w Twoim wieku, to już będzie miała więcej swobody. Bo przez Ciebie rodzice powoli będą się przyzwyczajali, że mają córki nastolatki. Ja myślę, że dobrym sposobem byłoby ułagodzenie siostry. Nie jest dobrze, że masz w niej wroga. Nawet najbardziej skłócone siostry w czasie dojrzewania zawierają ugodę i jedna drugiej pomaga. Szczególnie w sprawach związanych z chłopakami.
Przestań więc siostra gardzić, nie pisz, że jej nienawidzisz, tylko zacznij ją doceniać, zacznij z nią rozmawiać. Gdy skończą się Wasze kłótnie, możesz mamie powiedzieć, że zaczął się nowy etap w Waszym życiu, że już trzymacie się razem, jedna drugiej pomoże, jedna na drugą może liczyć. Pytaj mamę, czy widzi, że wydoroślałaś. No co miesiąc pytaj, czy możesz wyjść na spotkanie z rówieśnikami, z koleżankami i kolegami. Możesz się na początek umawiać z większą grupą, w której on też będzie
Jeśli z powodu zakazu on z Tobą zerwie, to znaczy, że jemu na Tobie nie zależy. Przecież to nie Twoja wina, że mama Ci zakazuje spotkań. Dziewczyna, która dopiero skończy 13 lat nie musi chodzić na poważne spotkania we dwoje. Szkolne przerwy muszą Wam wystarczyć.
Uwaga- do całej tej sprawy najlepiej podejść na wesoło. Często żartuj na temat Waszego wieku. Bo tak to już jest, że rodzice uważają Was za dużych, gdy chodzi o obowiązki i za małych, jeśli chodzi o prawa. Ale to powód do śmiechu, a nie złości.
Więcej listów:


zadaj pytanie...


« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..