nasze media Najnowszy numer MGN 04/2023
dodane 30.10.2009 22:36

Drażniący młodszy brat

Młodszy, 10- letni brat zamęcza mnie dokuczaniem, że pewnie się zakochałam, szczególnie w jego starszych kolegach. Śpiewa mi piosenki o miłości, jest maksymalnie denerwujący, a mama jeszcze się z tego śmieje. Mam go serdecznie dość. Starsza siostra

Bracia to takie osoby, dzięki którym lepiej sobie radzimy z życiem. Z każdej dziewczyny, która przeżyła problemy z bratem wyrasta kobieta lepiej radząca sobie z mężczyznami, kobieta silniejsza psychicznie, odporniejsza.
Bracia uwielbiają drażnić siostry. Gdy tylko wyczują, że siostra się denerwuje, to ciągną temat, bo to ich chłopięce natura każe im siostrze dokuczać. Dlatego jest jeden sposób, aby to przerwać- nie przejmować się.
Jeśli Ty się nie będziesz wściekać, jeśli się zaczniesz śmiać, to jego dokuczanie straci sens. Możesz spróbować i przez kilka dni nie daj się zdenerwować, tylko się śmiej.

Jeśli nie potrafisz się z tego śmiać, to spróbuj zadziałać "bronią" brata. Bo nawet 10-latkowi podobają się dziewczyny. A szczególnie starsze. Zaobserwuj go i zacznij też się z niego śmiać, pytaj, czy zauroczył się w
tej czy w tamtej koleżance. Jeśli on Ciebie swata, Ty go też swataj.
W całej tej sprawie potrzebne jest poczucie humoru! Nie da się przejść przez okres dojrzewania, jeśli nie zaczniesz się śmiać sama z siebie, z brata, ze wszystkiego.
Chłopcy w wieku brata i starsi uwielbiają prowokować i sprawdzać różne reakcje. Czyjaś złość lub gniew, zawstydzenie cieszą takiego chłopaka. W tym nawet nie ma złośliwości. Brat uważa, że jego gadanie jest śmieszne, a jeśli Ty podchodzisz do tego poważnie, to nikt i nic go nie powstrzyma.
Najważniejsze, że za kilka lat oboje będziecie to wspominali ze śmiechem. Więc szkoda nerwów i albo nie reaguj,śmiej się z nim, albo też mu trochę podokuczaj, że wiesz, w kim on się kocha, o której z koleżanek śni.Więcej listów:


zadaj pytanie...


« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..