nasze media Najnowszy numer MGN 07/2022
dodane 15.11.2008 19:01

Kłotnie rodziców

Moi rodzice często się kłócą. Powody są różne-raz kłócą się o to, raz o tamto. Mama często płacze. Ja próbuje ich pogodzić, ale nic to nie daje. Boję się, że się rozwiodą. Córka

Każde dziecko bardzo ciężko przeżywa kłótnie rodziców. Trzeba zrozumieć, że te konflikty są między nimi. Oni nie potrafią się porozumieć, ale jednocześnie nie chcą ranić Ciebie. Niestety, gdy dwie osoby się kłócą, to mają zupełnie inne widzenie siebie i nic ich nie potrafi przekonać.
Niestety, dzieci bardzo wtedy cierpią. Jest to wielkie i niezawinione cierpienie. Ale sytuacja w rodzinie nie zależy od Ciebie. Dzieci są przekonane, że jeśli będą jeszcze bardziej posłuszne, weselsze- to rodzice się pogodzą. Bywa też, że dzieci specjalnie sprawiają kłopoty, by zwrócić na siebie uwagę...A to nie tak. To wielki problem rodziców.
Chodzisz do szkoły i pewnie nieraz kłóciłaś się z koleżankami. Ile tam w klasach obrażania, awantur, plotek. Rodzice są tylko ludźmi. Coś im nie wychodzi. Awantury i kłótnie wcale nie oznaczają, że chcą się rozwieść. To może być tylko kryzys.
Moje rady:
1. Módl się za nich i mów im o tym- np zmówię za Was dziesiątkę różańca. Proś o pomoc św. Ojca Pio, może innego świętego...
2. Zapytaj oboje lub każdego z osobna, jak masz dalej żyć w takich warunkach, jak masz rozumieć domową sytuację.
3. Może jest ktoś, z kim rodzice się mocno liczą, kogo byś poprosiła o pomoc w ich życiu rodzinnym?
Człowiek jest w stanie wiele wytrzymać, więc i Ty jakoś to wytrzymasz. Te sprawy ukrywa się w szkole, ale zna je wiele nastolatków.


Więcej listów:


zadaj pytanie...


« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione