nasze media Najnowszy numer GN 06/2021
dodane 11.08.2008 16:25

Kłótnie rodziców

Moi rodzice coraz częściej się kłócą. Mama płacze, a ja nie wiem, jak ją pocieszyć. Boję się, że sie rozwiodą. Zmartwiona córka

1. Czasami małżeństwo przechodzi ciężki okres. Kłócą się, bo szukają wyjścia z sytuacji. Jeśli mają wybuchowe charaktery, to z boku nie wygląda dobrze. Ale można powiedzieć, że dopóki się kłócą, to znaczy, że im na sobie zależy. Czasami gorsza jest kulturalna cisza, gdy oboje obojętnieją...
2. Kobiety potrafią szybko płakać. Bywaja różne powody kłótni- ważniejsze i mniej ważne. Bywają takie na tle pieniędzy, czasami takie zwiazane z rodziną. Mogą być bardzo głośne, ale nie są aż tak bardzo groźne.
3. Rozwód nie jest prostą sprawą.
4. Gdy mama płacze, a ty chcesz ją pocieszyć, to zwyczajnie podejdź i przytul się. Powiedz, że bardzo ją kochasz. To takie smutne, że w rodzinie nie potrafimy sobie pokazywać uczuć. Przełam to i próbuj, mówić, że kochasz. A najlepiej byłoby, gdybyś kiedyś potrafiła wkroczyć w taką kłótnię i zaczęła krzyczeć lub płakakć, że masz tego dosyć, że tak nie można żyć, że Ty kochasz ich oboje i nie chcesz takich kłótni. Powiedz, że boisz się rozwodu. Ale ja wiem, że wiele dzieci bardzo się boi rozmowy z rodzicami.
5. Może chociaż z mamą potrafisz pogadać? Powiedz, jak bardzo boisz się kłótni i powiedz, że boisz się rozwodu. Gdyby Ci powiedziali, że to nie są Twoje sprawy, to protestuj. Bo to są Twoje sprawy. I te kłótnie Ciebie dotyczą, a rozwód w Ciebie uderzy najmocniej. Ważne, by to rodzicom uprzytomnić. Bo skłóceni rodzice bywają tak zajęci kłótniami, że sądzą, że to ich sprawy, a dziecko
przecież kochają...nie czują, że Cię tak ranią i nie chcą tego...
6. Niestety, wiele rodzin przeżywa rozwody. Chociaż to takie smutne, jednak jakoś żyje się dalej. Niektore dzieci są tak zmęczone awanturami, że już nawet wolą, aby się rozwiedli i aby był spokój.
Wnioski:
Nie udawaj, że nie wiesz, co sie dzieje. Mów obojgu, że się boisz. Albo napisz do nich list z pytaniami i swoimi odczuciami. Ostatecznie pytaj mamę, co się dzieje i czym to grozi. Pocieszaj ją przez przytulanie, możesz coś wymyslać, by iść razem na spacer, by coś miłego razem zrobić.
Powiedz mamie, że bez względu na kłótnie, możecie sobie zrobić dzień bez płaczu, wesoły dzień.
Nie martw sie na zapas. Czasami po wielkiech kłotniach rodzice się godzą. No i pamiętaj, że bardz Ciebie kochają, że jest im z pewnością wstyd i przykro, że nie dają rady tworzyć dobrej rodziny. Bo to nie jest łatwe. I pamiętaj, że te problemy nie mają nic wspolnego z Tobą, chociaż Ciebie tak
ranią. Jeśli wiesz, co mama lubi, to przygotuj jakąś niespodziankę, rozśmiesz ją, ale przede wszystkim pogadaj z nią szczerze, powiedz, że Ty dobrze wiesz, że bardzo źle się dzieje w Waszej rodzinie.
Trzymaj się, swoje smutki oddaj Panu Bogu w modlitwie, módl się za rodziców o zgodę, ale pamiętaj, że czasami mimo mocnej modlitwy dziecka rodzice podejmują czasami złe decyzje.


Więcej listów:


zadaj pytanie...


« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione